Туреччина з 1 листопада заборонила проліт через свою територію російським літакам.
У Росії звинуватили у тому, що трапилося, Бермуди, які не знімають свою реєстрацію з літаків, зареєстрованих у РФ (самовільно). Мінтранс РФ має намір обговорити заборону з Туреччиною найближчим часом, повідомив представник відомства.
Раніше Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO), що входить до структури ООН, поставила Росії "червоний прапорець" на сторінці аудиту результатів безпеки польотів.
Це призведе до того, що інші країни заборонять літакам, зареєстрованим у РФ, літати над своєю територією, що і зробила Туреччина.
Коли повітряні судна з іноземною реєстрацією перевели до російської юрисдикції, їх сертифікати льотної придатності були автоматично продовжені до кінця поточного року, але контролювати льотну придатність стала лише Росавіація, без нагляду (ICAO) та виробників літаків.
Подвійна реєстрація повітряних суден (яку РФ провела самовільно) спричиняє проблеми, пов'язані з міжнародним визнанням ліцензії радіостанції літака та сертифіката його льотної придатності, пояснював у червні представник ICAO Ентоні Філбін. Він попереджав, що якщо до середини вересня проблему не буде усунено, то на сайті ICAO навпроти Росії з'явиться "червоний прапорець".
За словами члена ради директорів авіакомпанії Nordwind Ганна Підгірна, через необхідність облітати Туреччину тривалість рейсів із Росії, наприклад, до Єгипту збільшилася на 20-30 хвилин.
Раніше російським пілотам порадили якнайменше користуватися гальмами під час посадки та рулювання. Такі рекомендації покликані зменшити зношування гальм, адже нові взяти ніде.
Також виконавчий директор Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA) Патрік Кі заявляв, що в ЄС стурбовані безпекою польотів у Росії. Кі впевнений: передбачити, коли почнуться трагедії, неможливо.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.