США готові застосувати "інструменти, які виходять за межі санкцій та інших економічних заходів", щоб "протидіяти зловмисній діяльності Ірану", зокрема в питаннях постачання безпілотників (БПЛА) Росії.
Про це на брифінгу заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс у п'ятницю, 28 жовтня.
"Ми зосереджені та були зосереджені на загрозі, яку становить іранська технологія БПЛА. Дрони Ірану вже були застосовані у Сирії, Іраку, проти партнерів Вашингтона на Близькому Сході, а тепер і Росією в Україні", - заявив Прайс.
"Ми збираємося робити те, що зрештою відповідає нашим інтересам - протидіяти потоку цієї технології з Ірану в країни та організації по всьому світу і переривати його", - додав Прайс.
Він не уточнив, про які саме заходи йдеться.
"Ми не збираємося нічого виключати. І зрештою, ми збираємося зробити все можливе, щоб усунути загрозу, яку становлять ці зловмисні дії", - наголосив Прайс.
Поставлені Іраном дрони-камікадзе, за даними української сторони, використовувалися ЗС РФ для масованих ударів по території України, починаючи з 13 вересня.
У Вашингтоні вважають, що іранські військові фахівці перебували при цьому в Криму та надавали росіянам технічну допомогу. Держдеп США зазначив, що Іран порушує резолюцію 2231 Радбезу Організації Об'єднаних Націй, постачаючи безпілотники Росії.
Україна у листі до Радбезу ООН звинуватила Іран у порушенні заборони Ради на передачу озброєнь. Після цього США, Великобританія, Німеччина та Франція надіслали генсекретарю ООН Гутеррішу листи із закликом розслідувати цю інформацію в рамках підготовки доповіді стосовно Ірану для Радбезу.
Росія всіляко намагається заблокувати розслідування постачання їй дронів Іраном, зокрема погрожуючи "переглянути" співпрацю ООН. Однак їй, найімовірніше, не вдасться це зробити з огляду на наявні процедури. У Радбезі ООН підтримали розслідування. Дрони-камікадзе Shahed-136: що відомо і як з ними боротися.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.