Між Китаєм та Росією не все гладко, через спроби останньої блокувати постачання на світовий ринок нафти з Казахстану.
Після вторгнення Росії в Україну, Каспійський трубопровідний концерн, який відповідає за постачання «чорного золота» з Казахстану, зупинявся вже двічі. Керівництво КНР у приватному режимі висловило своє незадоволення Росії цими діями.
Пекін зацікавлений у тому, щоб сира нафта з Казахстану безперешкодно надходила світовий ринок. Зупинки цих поставок підганяють ціни на нафту, які продовжують зростати. Для китайської економіки, що сповільнюється, це абсолютно невигідно - ситуація може обернутися падінням попиту і подорожчанням багатьох товарів у Китаї.
Казахстан видобуває близько 2 млн барелів щодня - це 2% світового обсягу видобутку «чорного золота». Понад 80% своєї нафти Казахстан відправляє на експорт через Каспійський трубопровідний концерн. Магістраль поєднує казахстанські родовища з портом Новоросійськ. Там нафту завантажують на танкери та відправляють на ринки.
Проблеми на новоросійському терміналі виникли за два тижні після того, як Казахстан підписав з Туреччиною угоду про обмін військовими розвідданими. Після цього президент Токаєв надіслав військових на спільні зі США навчання. Вони розпочалися 10 серпня.
Нагадаємо, що «дружба» Казахстану та Росії зазнала випробувань після виступу президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва на економічному форумі. У своїй промові він публічно заявив, що Казахстан не визнаватиме так звані «ДНР» та «ЛНР», бо це окуповані території України.
Згодом Токаєв демонстративно відмовився від нагородження російським орденом.
Тож, якщо Путін і далі буде блокувати шляхи продажу нафти із Казахстану, це призведе до подальшого погіршення відносин між КНР та РФ.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.