У Європейському Союзі не можуть однозначно визначити, чи вистачить газу на зиму. При цьому кризи можна було б уникнути, якби Європа ще після окупації Росією Криму у 2014 році зайнялася створенням "реальної енергетичної спільноти" та зменшила залежність від російського газу.
Про це заявив у своєму блозі верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.
"Зима приходить щороку, але та, з якою ми зіткнемося, обіцяє бути винятковою. Існує реальна невизначеність щодо того, чи буде в ЄС достатньо газу і чи буде він доступний", – написав глава дипломатії ЄС.
"Після анексії Криму Росією ми мали створити, але не створили справжній енергетичний союз ЄС, побудований на диверсифікації від Росії та інвестуванні в енергоефективність, сприятливі для клімату відновлювані джерела енергії. Цього разу ставки ще вищі: ми не можемо дозволити собі повторити ту саму помилку", – заявив Боррель.
Він додав, що Європі вже вдалося скоротити частку імпорту російського газу з 40% на початку року до приблизно 20% на початок другого півріччя. Однак готуватися потрібно до будь-яких сценаріїв: "Ми маємо бути готові до всіх сценаріїв, у тому числі до того, що Росія взагалі довільно припинить постачання будь-якої миті".
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.