Починаючи з 24 лютого, Україна вже отримала від Заходу масу різноманітної військової допомоги. Попри політичні перепони та намагання Кремля максимально зірвати цей процес, ЗСУ якісно переозброюються, тож з кожним днем на Росію чекає все більше і більше втрат.
Про це написав міністр оборони України Олексій Резніков у своїй колонці для НВ.
«Після 24 лютого беззаперечним пріоритетом стало забезпечення армії зброєю та боєприпасами, військовою та спеціальною технікою. Довелося дуже швидко вчитися, адже Міноборони не пристосоване до масштабного імпорту зброї, не було відповідних компетенцій. Більш того, у держави в цілому не було таких компетенцій достатньою мірою. Адже до цього наголос робився на експорт вітчизняної зброї. Ми оперативно налагодили роботу за трьома напрямками» - повідомив міністр.
ЗСУ працюють за трьома напрямками:
* Системна взаємодія з союзниками для отримання військової допомоги;
* Придбання озброєння і техніки у виробників з України;
* Імпорт: задіяні як прямі контракти МОУ, так і механізми спецекспортерів.
Усвідомлюючи, що запаси радянського озброєння в Україні виснажаться набагато раніше, ніж у росії, МОУ почало переводити армію на стандарти НАТО. Вже зараз запаси озброєння НАТО в Україні досягли таких розмірів, що російська армія просто приречена на величезні втрати.
Що отримала Україна:
* 150 гармат великого калібру на різних платформах (М777, FH70, САУ Ceasar, М109А3 та AHS Krab);
* 50 гармат інших калібрів;
* 250 бронемашин західних зразків всіх видів (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound);
* тисячі ПЗРК (Stinger, Starstreak, Mistral, Piorun, Grom і т. д.);
* ПТРК (NLAW, Javelin, Milan і ін.);
* гранатометів (Panzerfaust, Carl Gustaf, АТ4, RGW-90 HH/MATADOR і ін.);
* сотні танків Т-72;
* протикорабельні ракети Harpoon;
* десятки одиниць РСЗВ радянського зразка і десятки тисяч снарядів;
* сотні мінометів і сотні тисяч пострілів до них;
* сотні БПЛА для розвідки та ударні зразки;
* величезна кількість військового спорядження, обладнання, і боєприпасів.
На жаль, не про все можна говорити публічно та додавати в цей перелік для обговорень на широкий загал. Але, процес постачання та навчання бійців ЗСУ продовжується, він набирає обертів, адже підписані контракти неможливо виконати за один день, а їх підписано вже дуже багато. Паралельно налагоджуються безпечні логістичні маршрути.
Окремо варто згадати про роботу української оборонної промисловості. З початку війни, вона змогла довести до ладу сотні одиниць пошкодженої української та трофейної російської техніки.
«Важлива суть: ми вже отримали від партнерів, придбали на ринку, виготовили та передали Збройним силам значну кількість зброї. Його вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії в Європі. Але не від Росії... Я не можу сказати, що задоволений темпами та кількістю постачання зброї. Категорично ні. Але водночас, я безмежно вдячний країнам, які нас підтримують і за те, що ми вже маємо», - додав Резніков.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.