Член комітету з освіти Анатолій Вассерман обізвав захисників маріупольського заводу нацистськими злочинцями, а речник парламенту Росії В'ячеслав Володін дав завдання комітету з оборони підготувати заборону обміну азовців.
Держдума РФ має намір заборонити обмін українських військовослужбовців, які захищали маріупольський завод "Азовсталь". Про це повідомила прес-служба російського парламенту у Telegram.
Пропозицію вніс член комітету з освіти Анатолій Вассерман, який назвав Україну терористичним угрупованням.
"Обмін хоч одного з цих злочинців буде оголошений колективним Заходом перемогою України. Вважаю за необхідне ухвалити закон, який забороняє обмін будь-кого з нацистських злочинців", – оголосив Вассерман.
Депутат вважає за необхідне заборонити обмінювати військових із "фашистськими" татуюваннями.
Спікер Держдуми В'ячеслав Володін подякував Вассерманові за таку пропозицію та дав завдання комітету з оборони підготувати протокольне доручення про заборону обміну азовців.
"Ви правильно вносите пропозицію. Нацистські злочинці не повинні підлягати обміну. Це військові злочинці, ми повинні робити все для того, щоб вони постали перед судом", - заявив речник.
Пізніше Володін у Telegram-каналі повторив свою тезу про неможливість здійснити обмін захисників "Азовсталі".
Володін зазначив, що Росія нібито робить все для того, щоб поранених військовополонених лікували та зверталися гуманно.
Представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вдень 17 травня заявив, що за добу з "Азовсталі" вийшли 265 українських військових, у тому числі 51 тяжко поранений.
Нагадаємо, що міністр з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук 17 травня анонсувала обмін вивезених із "Азовсталі" українських військових на полонених російських окупантів.
Поранених українських військових полку спецпризначення Нацгвардії "Азов" евакуювали із заводу "Азовсталь" на непідконтрольну Україні територію. 53 важкопоранених доправили до лікарні окупованого Новоазовська, 211 солдатів доставили до непідконтрольної Києву Оленівки, через гуманітарний коридор.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.