На заяви Кремля про зміцнення відносин між Москвою та Пекіном влада США нагадала, що дипломатичне вирішення ситуації навколо України сьогодні залишається пріоритетом геополітики.
Держсекретар Блінкен нещодавно розмовляв із міністром закордонних справ КНР Ван І, де заявив про ризики для глобальної безпеки та економіки у разі подальшої російської агресії проти України, повідомила на п'ятницю брифінгу перший заступник прес-секретаря Держдепартаменту США Джаліна Портер.
За словами Портер, держсекретар США сказав главі китайського МЗС, що саме деескалація і дипломатія – це найкращий шлях для виходу з ситуації, що склалася між РФ і Україною. Представник Держдепартаменту зазначила, що США провели близько двохсот зустрічей із союзниками та партнерами щодо російсько-української кризи, йдеться не лише про Європу, а й про партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Раніше, цього тижня, офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс попередив Кремль, що зміцнення відносин між Москвою та Пекіном не компенсує наслідків російського вторгнення в Україну, при цьому становище російської економіки, наголосив він, стане ще більш нестійким.
Прайс виступив із такою заявою після того, як міністерство закордонних справ КНР повідомило, що Китай та Росія погодили свої позиції щодо України під час зустрічі міністрів закордонних справ обох країн у Пекіні у четвер.
Прайс нагадав про економічні та фінансові дії з боку США, які негативно позначаться на Росії, якщо вона здійснить військове вторгнення в Україну.
«Якщо Росія думає, що вона зможе пом'якшити деякі з цих наслідків за рахунок тісніших відносин з Китаєм, то це не той випадок. Насправді це зробить російську економіку в багатьох сенсах набагато нестабільнішою. Якщо ви відмовляєте собі у можливості укладати угоди із Заходом, імпортувати товари з Європи, зі США, ви значно знижуєте, перш за все, свої виробничі потужності та свій інноваційний потенціал», - сказав Прайс.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.