Сенатори від Демократичної партії США в середу, 12 січня, оприлюднили новий законопроєкт щодо пакета санкцій, який передбачає заходи проти президента Росії Володимира Путіна, якщо Росія вторгнеться в Україну.
Законопроєкт представили голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США Роберт Менендес разом з 25 іншими демократами.
«Закон про захист суверенітету України-2022 запровадить жорсткі санкції проти російського банківського сектора, а також високопоставлених військових чиновників та урядовців, якщо президент Путін посилить ворожу активність в Україні чи проти неї», – наголошується в заяві.
Якщо президент США визначає дії Росії як серйозну ескалацію, то законопроєкт передбачає введення низки санкцій проти Росії.
Зокрема, пропонується ввести персональні санкції проти Путіна, прем’єр-міністра РФ, міністра оборони, міністра закордонних справ, головнокомандувача та багатьох інших командувачів російських військ.
Документ місить заклик до Пентагону й Держдепартаменту США пришвидшити передачу Україні оборонної допомоги з метою підвищення її обороноздатності.
З цією метою передбачається виділення Україні додаткових 500 млн доларів з бюджету США у випадку російського вторгнення.
Також законопроєкт пропонує розширити зусилля США з протидії кремлівській дезінформації, а також з метою зміцнення зв’язків із ключовими регіональними партнерами, яким загрожує агресія РФ.
Законопроєкт серед іншого забороняє операції з первинним і вторинним суверенним боргом Росії та пропонує санкції проти видобувних галузей Росії, а також блокує доступ РФ до міжнародної банківської системи SWIFT.
Також передбачається введення санкцій проти щонайменше трьох або більше російських банків із переліку, серед яких є «Сбербанк», ВТБ, «Газпромбанк» та інші. Окрім цього, США підготують звіт про компанії, які надають послуги передачі зашифрованої фінансової інформації, зокрема і SWIFT.
Якщо ці компанії продовжуватимуть співпрацювати з підсанкційними російськими банками, то США можуть запровадити санкції і проти них.
Окремо США запровадять санкції проти операцій з російським державним боргом і переглянуть своє рішення про скасування санкцій проти газопроводу «Північний потік – 2». Також під санкції потрапить і видобувна промисловість Росії, тобто нафтогазова та вугільна.
Сенатор Роберт Менендес висловив сумнів, що президент РФ Володимир Путін веде переговори добросовісно. На його думку, «найефективніші санкції проти Росії – це сильна та єдина Україна».
Зауважимо, що для того, щоби законопроєкт набув чинності закону, він має пройти слухання в профільних комітетах та бути ухвалений на загальних голосуваннях в обох палатах Конгресу США. Після цього документ повинен затвердити своїм підписом президент США.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.