У четвер, 23 січня, нафта завершила торгову сесію із суттєвим спадом.
Ринок нафти реагує на заяви Трампа. Нову він зробив на Всесвітньому економічному форумі.
Про це інформує Reuters.
Президент США закликав Саудівську Аравію та ОПЕК знизити ціни на нафту. Крім того, на вартість нафти тиснули невизначеність щодо того, як запропоновані Трампом тарифи та енергетична політика вплинуть на глобальне економічне зростання і попит на енергоносії.
Нафта Brent впала в ціні на 71 цент або на 0,9% за день. Сорт нафти завершив торги з ціною на рівні 78,29 долара за барель. Нафта WTI подешевшала на 82 центи або на 1,09% до 74,62 долара за барель.
Нагадаємо, що ціни на нафту падають після інавгурації Дональда Трампа, яка пройшла 20 січня. Зокрема, це пов'язано з тим, що він планує збільшити обсяги видобування нафти в країні.
Якщо така тенденція збережеться, то це може сприяти зниженню витрат для споживачів, але викликає занепокоєння у нафтовидобувній галузі.
"Заклик Трампа до зниження цін на нафту буде позитивно сприйнятий споживачами, але викличе питання в нафтовій промисловості США та інших постачальників", – зазначив Клей Сейгл із Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Експерти також попереджають, що падіння цін на нафту може підірвати економічну доцільність нових проєктів у галузі.
Слід також підкреслити, що падіння цін на нафту, є найгіршим варіантом для РФ, адже собівартість видобутку сировини у Росії вище, ніж в інших постачальників. Кім того, після відмови європейців від російського газу, саме нафта стала тим джерелом надходжень, з яких диктатор фінансує злочинну війну в Україні, а сама галузь має величезні проблеми через санкції.
Тож, якщо Трамп продовжить рухатись в цьому напрямку, то найстрашніший сон російського диктатора стане реальністю, що може остаточно добити економічну систему агресора.
Потрібно розуміти, що коли ціна нафти нижче показника у 90 дол. США, то для РФ - це вже, достатньо несприятливі умови. Зараз елітні бренди продаються за ціною 70-80 дол. США, а після заяв Трамп, ринок отримав поштовх до нового падіння цін на сировину.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.