"Укренерго" запроваджує уніфіковані правила відключення електроенергії для всіх областей України.
Кожна черга графіків буде розділена на дві підчерги, а на відключення та включення відводиться до 30 хвилин.
Затверджена Міненерго інструкція про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії дозволить встановити однакові принципи відключення електроенергії для всіх областей.
"Встановити однакові принципи застосування графіків погодинних відключень для населення в усіх областях. Таку мету має оновлена "Інструкція про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії", затверджена наказом Міністерства енергетики України №439 від 27.11.2024", - повідомили в “Укренерго”.
"Наприклад, якщо знеструмлення однієї черги забагато, диспетчером може бути віддана командна на знеструмлення 0,5 черги, або 2,5 черги, якщо 2 черг замало", - йдеться в повідомленні.
Також на знеструмлення та заживлення абонентів офіційно буде відводиться до 30 хв.
"Графіки погодинних відключень в усіх областях будуть уніфіковані, з дотриманням принципів рівномірності і справедливості. Кожна група споживачів у кожній області, яку визначає оператор системи розподілу (обленерго), отримає чіткий час, коли заходи обмеження будуть застосовуватись щодо неї. З урахуванням максимально справедливого розподілу за критеріями день/ніч, будень/вихідний", - додали в “Укренерго”.
Також посилюється контроль застосування графіків обмеження потужності для промисловості.
Якщо підприємства не виконують команду про застосування обмеження потужностей, оператори системи розподілу (обленерго) мають самостійно застосувати графіки аварійного відключення щодо тих споживачів, які підключені до їхніх мереж. А оператор системи передачі, застосувати графік аварійних відключень щодо тих споживачів, які підключені до магістральних мереж.
Нагадаємо: Міністерство енергетики України внесло зміни в порядок застосування графіків стабілізаційних відключень світла. Зокрема, графіки розподіляються на 6 рівних черг, які повинні підтримуватися в обсязі не менше 12,5% від загального споживання замірів останнього режимного дня.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.