Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу України.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram в понеділок, 2 вересня.
«Президент підписав законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизів. Почне діяти, як опублікують в офіційному виданні. Це або сьогодні або завтра», – написав депутат.
Як відомо, 18 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №11256-2 про внесення змін до Податкового кодексу України.
Документ передбачає поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 1 січня 2028 року. Перехідний етап має розпочатися з 1 вересня 2024 року.
На кінцевому етапі акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 л, на дизельне пальне - 330 євро за 1000 л, на скраплений газ - 250 євро за 1000 літрів. До вересня ставка акцизу для бензину становила 213,5 євро за 1000 літрів, для дизелю - 139,5 євро, автогазу - 52 євро, альтернативного палива - 162 євро.
За прогнозами НБУ, ціни на пальне можуть збільшитись на понад 9% до кінця року.
Підвищення акцизів допоможе скоротити дефіцит державного бюджету, зазначає регулятор. Очікується, що підвищення акцизів у другому півріччі 2024 року принесе до держбюджету додатково 13 млрд грн.
Експерти паливного ринку розповіли про зміни цін на АЗС.
Директор Консалтингової групи Сергій Куюн вважає, що підвищення вартості пального у вересні, після зростання акцизів, буде майже непомітним для споживачів, за винятком тих, хто їздить на автогазі.
«Річ у тому, що з 1 вересня акциз на бензин зростає на 1,5 гривні, на дизпаливо, менш ніж на 2 грн за літр. Більше зростання, на 5 гривень буде на скраплений газ. Щодо бензину й дизелю - взагалі не факт, що ми побачимо якісь зміни, оскільки йтиметься про «буденні» ринкові коливання, яких споживач, зазвичай навіть не помічає», - відзначив Куюн.
До того ж ціна на нафту на світових ринках останніми днями опустилася нижче 80 доларів за барель, тоді як місяць тому сягала 87 доларів.
«І якби новий акциз запрацював, наприклад, не з 1 вересня, а з 1 серпня, то, впевнений, ми б взагалі не побачили жодних змін на стелах. Адже закупівельна вартість впала, акциз зріс, відповідно, вони компенсуватимуть одне одного. Можливо, навіть було б ще й подальше зниження цін», - вважає експерт.
Більш суттєвим буде підвищення вартості автогазу. Але використання цього палива, все одно залишиться набагато вигіднішим, ніж бензину.
Слід звернути увагу, що експерт забув згадати, що ми живемо в Україні.
В нас тут діють інші закони ринку. Якщо нафта та долар дорожчають, то й паливо також. Але, чомусь, у зворотному напрямку, руху не відбувається, навіть коли нафта та долар дешевшають. Тому, залишається самостійно відстежувати ціни на АЗС, адже в будь-якому разі, коли вони зміняться, це буде точно не на користь пересічних українців. Прогноз НБУ, про зростання на 9% відсотків, виглядає більш реалістичним.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.