Китайські банки продовжують ускладнювати життя російським імпортерам: щоб прийняти товар через треті країни, вони вимагають підтверджень, що він піде саме туди, а не у РФ.
Цим фінансові установи Китаю, руйнують популярну схему проведення платежів за постачання у РФ через "дружні" країни.
Служби комплаєнсу одразу кількох китайських банків під час перевірки переказів стали вимагати підтвердження того, що товар, який закуповують за документами бізнесмени з так званих "дружніх" країн - Сербії, Білорусі, Киргизстану і Казахстану, буде доставлено саме в ці країни.
Документи вимагають Bank of China, Agricultural Bank of China, China Construction Bank, популярний у зовнішньоторговельних компаній Zhejiang Chouzhou і навіть невеликі регіональні сільськогосподарські банки, а також створений для роботи із санкційним Іраном Kunlun Bank.
"Через треті країни платять не тільки ті, хто хоче ввезти в Росію "жорстко санкційні" вантажі, а й імпортери товарів, що не потрапляють під обмеження. Китайські банки з лютого, коли США пригрозили вторинними санкціями всім, хто допомагає Росії в обході обмежень, з великою підозрою ставляться до будь-яких російських грошей. Також незрозуміло, за яким принципом все відбувається. Один і той самий банк, вчора міг прийняти платіж за одну партію товару, а сьогодні, відмовити в перерахуванні грошей за точно таку саму партію", - пише The Moscow Times із посиланням на великого закупівельника автомобільних запчастин.
Тому багато компаній, які не бажають грати в лотерею, стали користуватися послугами партнерів або платіжних агентів у третіх країнах - це дорожче, але набагато надійніше і швидше, пояснило джерело. Але тепер і там виникли проблеми.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.