США дали дозвіл на передачу Німеччиною зенітно-артилерійського озброєння для Сил оборони України.
Про це повідомляє видання The New York Times.
Критично важлива частина цієї зброї виробляється у Сполучених Штатах і не може бути передана третім сторонам без схвалення уряду США.
У межах цього дозволу Німеччина зможе передати Україні 125 ракет GMLRS до реактивних систем залпового вогню, а також 100 ракет до зенітних систем Patriot.
Треба зауважити, що з приходом Дональда Трампа на посаду європейські країни почали проявляти занепокоєння щодо можливостей підтримки України.
Насамперед це пов’язано з тим, що основна частина озброєння, яка надходить до України, розроблена та вироблена у Сполучених Штатах.
Окрім цього, Трамп чітко дав зрозуміти, що європейським країнам слід брати на себе більше відповідальності як за безпеку власних держав, так і за підтримку України.
Важливість рішень уряду США щодо можливості підтримки України також помітна на прикладі передачі танків, яку намагається здійснити Австралія. Так, анонсовані країною у жовтні 2024 року зобов’язання передати Україні 49 танків Abrams у модифікації M1A1 AIM-SA наразі стикаються з певною невизначеністю.
Оскільки формальний дозвіл, який має бути наданий урядом США перед тим, як танки Abrams можуть бути передані іншій країні, ще не наданий.
Попри гучні заяви Трампа щодо припинення постачання зброї Україні, нещодавно видання Kyiv Post з посиланням на власні джерела в дипломатичних колах повідомило, що Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила перший експорт зброї до України на суму 50 мільйонів доларів у межах прямих комерційних продажів.
Постачання мають відбуватися через програму Direct Commercial Sale (DCS) — контракти між іноземними суб’єктами та американськими компаніями, які отримали ліцензію на експорт товарів і послуг оборонного призначення.
Цей дозвіл — перший у своєму роді з моменту повернення Трампа до Білого дому.