Україна внесла деякі корективи на передовій, які допомагають ЗСУ більш ефективно відбивати російські атаки.
Дронів тепер стільки, що вони становлять першу лінію оборони.
Про це пише The Wall Street Journal.
Видання присвятило матеріал ситуації на сході України й потенційному наступу російських військ влітку.
Як зазначається, будь-який рух уздовж лінії зіткнення відстежують українські розвідувальні дрони, зокрема оснащені тепловізорами. Ударні ж БпЛА знищують російських окупантів ще до того, як вони досягнуть окопів ЗСУ.
Це, наголошує видання, дозволяє Україні утримувати територію з набагато меншими людськими втратами, ніж раніше.
У коментарі виданню аналітик з ISW Джордж Баррос зауважив, що "завдяки цьому нововведенню Україна утримує величезні лінії фронту з разюче малою кількістю людей".
"Хоча останніми місяцями головною метою Росії був Покровськ, оборонна стратегія України, що базується на використанні безпілотників, тепер застосовується на всьому східному фронті", - йдеться в публікації.
Командир батальйону 15-ї бригади, який має позивний "Корсар", сказав, що зараз безпілотники завдають приблизно 85% втрат російських військ на Харківському напрямку.
Українські сили змогли стабілізувати лінію фронту на сході протягом весни, стримуючи активний тиск ворога. Проте з настанням літа умови оборони для ЗСУ можуть суттєво ускладнитися через зміцнення ґрунту та появу густого листя.
За словами українських командирів, весняний наступ російських військ триває, але темпи набагато повільніші, ніж на початку року. Завдяки ефективній обороні українським підрозділам вдалося сповільнити ворога та навіть повернути частину втрачених територій.
Як зазначає WSJ із посиланням на дані Інституту вивчення війни, за перші два тижні квітня російські війська захопили лише 98 квадратних кілометрів. Це найповільніше просування росіян з часу початку наступальних операцій у 2024 році.
Попри активні бойові дії, російські війська зазнають значних втрат і не можуть досягти поставлених цілей. Кремль прагне використати навіть обмежені успіхи для інформаційного тиску на Україну та Захід.
Аналітики ISW зазначають, що російські підрозділи виснажені багатомісячними боями. Через це падає боєздатність, нові мобілізовані часто недостатньо навчені й погано інтегровані у війська.