Атаки дронів по військовій інфраструктурі Росії тривають. Тепер ударів завдають також і по спиртових заводах у різних регіонах РФ.
Нагадаємо, що у ніч на 22 жовтня в Росії прогриміли вибухи та спалахнули пожежі. Українські безпілотники атакували спиртзаводи в Єфремові Тульської області, а також підприємство “Біохім” у Тамбовській області. Працювала російська протиповітряна оборона (ППО) і в ніч на 20 жовтня.
Уночі 28 жовтня безпілотники завдали удару по двох спиртових заводах в Аннинському і Новохоперському районах Воронезької області. Унаслідок атаки в Аннинському районі дістали поранення двоє співробітників підприємства. Про це повідомила місцева влада. Також на місці почалася пожежа, пошкоджень зазнали кілька будівель і техніка.
Спиртзаводи в Росії використовуються не тільки для виробництва спирту, а й для виробництва вибухових речовин, а також палива для військових потреб. Тому є законними військовими цілями для України.
“Українські БпЛА атакували чотири підприємства на території Росії. “Біохім”, перероблення меляси та виробництво етилового спирту; Лужковський спиртзавод; Єфремовський спиртзавод; промислове підприємство Воронезької області. Це все — військові об’єкти, попри замаскованість під щось інше”, - повідомив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки України (РНБО) Андрій Коваленко.
Завод “Кремній Ел” у Брянську і зовсім припинив роботу після недавньої атаки безпілотниками. Це одне з найбільших російських підприємств з виробництва мікроелектроніки. Там виготовляють деталі для систем ППО “Панцир” і ракетних комплексів “Іскандер”.
“Основним завданням на сьогодні є якнайшвидше відновлення виробництва виробів електронної техніки з метою безумовного виконання планів. Однак не все залежить від нас, є складнощі з купівлею запасних частин для відновлення технологічного обладнання та енергетичної інфраструктури; будівельники проводять експертизу можливості відновлення руйнувань”, - заявив генеральний директор заводу “Кремній Ел” Олег Данцев.
“Кремній Ел” зазнавав атак і раніше: у серпні та вересні 2023 року, а також у червні 2024 року.
За останній рік атак на військові об’єкти Росії стало набагато більше, причому їхня ефективність значно зросла. Причина провального відбиття атак Росією - брак ППО, зазначають експерти.
“Що ми зараз бачимо? Мікроелектроніка, вибухові речовини, промислова вибухівка, деталі для КАБів, деталі для зенітних ракет… Тобто ми досить послідовно і системно займаємося знищенням важливих об’єктів військово-промислового комплексу, що вкрай важливо в ситуації, коли партнери не хочуть нам дозволяти бити (західною далекобійною зброєю) по території Росії”, - підкреслює військовий оглядач Денис Попович.
Однак ситуація могла б кардинально змінитися, якби Україна могла використовувати не тільки ударні безпілотники, а й далекобійну зброю для знищення об’єктів військової інфраструктури Росії, підкреслюють експерти. Йдеться щонайменше про 261 військовий об’єкт країни-агресора.
“Це не можна замінити, знаєте, ось у нас є дрони, і ракети не потрібні. Це зовсім інший тип озброєння: він більш ефективний, іноді більш точний. Природно, велика боєголовка. Це ракета, яка несе більший боєзаряд порівняно з дронами, які можуть нести максимум 100 кг на прийнятні відстані у 2-2,5 тисячі кілометрів. Або, ви ж розумієте, що фізику не обдуриш, тому має бути бандура - серйозний літак, який понесе більше, ніж 100 кг”, - пояснює голова правління Альянсу “Нова енергія України”, засновник компанії-розробника дронів “Перший контакт” Валерій Боровик.
Київ продовжує наполягати на тому, що можливість завдавати ударів по території Росії зброєю, переданою союзниками, необхідна для успішної оборони та захисту цивільних об’єктів від обстрілів російською армією.
На сьогодні Україна може застосовувати американську зброю тільки по цілях у прикордонних російських районах. Вашингтон дав добро на такі удари наприкінці травня 2024 року.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.