Російські військові блогери стверджують, що український F-16 збив російський винищувач Су-34.
Якщо це підтвердиться, то стане першим фактом знищення пілотованого винищувача РФ з наданого західними партнерами літака для ЗСУ.
Про це повідомляє Інституту вивчення війни (ISW).
У звіті зазначається, що тісно пов'язаний із російською авіацією російський військовий блогер 12 жовтня підтвердив втрату літака Су-34, але не надав додаткових подробиць про інцидент.
Блогер підтвердив, що екіпаж російського винищувача загинув. Інші "воєнкори" припускають, що Су-34 міг розбитися через технічну несправність або людську помилку.
Російський Telegram-канал, яким, як стверджується, керують російські повітряно-десантні офіцери та штаб російського угруповання сил "Днепр", повідомив, що український винищувач F-16, імовірно, збив російський винищувач Су-34, коли останній скидав фугасні авіабомби (ФАБ) з уніфікованими модулями планування та корекції (UMPC) на відстань близько 50 кілометрів від лінії фронту.
Пізніше, зазначається у звіті ISW, цей же Telegram-канал відреагував на інформацію, що Су-34 міг розбитися через технічну несправність або людську помилку і повідомив, що такі гіпотетичні сценарії все ще висвітлюють проблему застарілості російських літаків, а також непрофесіоналізму та виснаження пілотів.
Telegram-канал звинуватив пов'язаних із Кремлем військових блогерів у брехні про катастрофу Су-34, що перешкоджає російським військам розробляти плани протидії українській загрозі F-16.
"ISW не може самостійно підтвердити заяву Telegram-каналу. Однак якщо це підтвердиться, інцидент стане першим українським збиттям російського пілотованого літака з наданого Заходом винищувача F-16", - йдеться у звіті.
Також слід додати, у ЗМІ раніше були повідомлення про те, що західні партнери передають Україні ракети класу "повітря-повітря", які можуть вражати динамічні цілі на значній відстані. Тому, сценарій зі збиттям російського літака, є цілком ймовірним.
Офіційно українська сторона, поки нічого не коментувала.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.