Росія вкотре збільшує військові витрати, і знову йдеться про рекордні суми.
У 2025 році війна проти України коштуватиме російському бюджету 142 млрд доларів.
Кошти планують зібрати шляхом підвищення податків, а також із соціальних видатків.
Заощадити майже 1,8 трлн рублів на соціальних статтях. Такі бюджетні плани розглядає Кремль на найближчі два роки. Ці гроші потрібні уряду, щоб покрити військові витрати, які вже складають понад третину та наближаються до половини видатків всього бюджету.
Витрати на національну оборону та внутрішню безпеку, як очікується, становитимуть близько 40% від загального обсягу бюджетних видатків Росії у 2025 році.
Оскільки вторгнення в Україну триває вже третій рік, потік підтримки України від союзників не зменьшується а армія РФ зазнає шалених втрат, іншого варіанту, схоже, у російського диктатора просто немає, окрім як лізти до кишені власних громадян.
Заплановані витрати на так зване "СВО" - це більше, ніж сукупні асигнування на освіту, охорону здоров’я, соціальну політику та національну економіку, згідно з проєктом бюджету, який, незабаром буде представлений до російського парламенту.
Кремль продовжує вести таку політику попри те, що, за оцінками західних розвідувальних служб, російська агресія вже призвела до сотень тисяч жертв серед росіян.
Для виконання оборонного замовлення, бюджет щороку вкидає до економіки додаткові трильйони рублів.
Минулого року витрати бюджету становили 32 трлн рублів, на цей було затверджено 37 трлн, але план уже зріс до 38 трлн. Наступного року планувалося скоротити витрати, але натомість вони зростуть до 41,5 трлн рублів.
Центральний банк Росії 13 вересня підняв ставку до 19% річних.
За останні десять років, вищою вона була лише одразу після вторгнення Росії в Україну. А ключова ставка є головним інструментом, за допомогою якого Центробанк впливає на економіку та інфляцію. Про погіршення ситуації говорить той факт, що у жовтні Центробанк знову готує підвищення ключової ставки до 20%, заявляють економісти.
Компанії починають скаржитися вголос і дуже наполегливо, що ця вартість запозичення завдає їм великої шкоди.
"Це компанії, яким також доводиться платити набагато більше за своїх працівників. Їхні фонди заробітної плати зростають набагато більше у реальному вираженні за останні кілька років, бо вони конкурують, знаєте, з державою, військово-промисловим комплексом у той час, коли й так уже спостерігається скорочення робочої сили", - прокоментував економіст Кріс Віфер.
Інфляція вже заганяє бізнес у боргову яму, кажуть експерти. А пересічні росіяни беруть кредити під величезні відсотки. За квартиру чи машину доведеться віддавати всю зарплату щомісяця.
Іншими словами, пересічні росіяни, все сильніше відчувають на собі негативні наслідки війни Путіна, але закінчувати її Кремль наміру не має. Скоріше навпаки, щоб і надалі фінансувати свою агресію, диктатор у 2025 році урізає допомогу громадянам, пенсії, а також інші форми державної підтримки.
---------------------
Наш telegram: https://t.me/ukronline
Facebook спільноти:
https://www.facebook.com/UkraineOnline
https://www.facebook.com/ExpressNewsUA
YouTube канали:
https://www.youtube.com/@news-ua
https://www.youtube.com/@UkrInfo
Сторінка Х:
https://x.com/OnlineUkraine
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.