Експерти Інституту вивчення війни стверджують, що Росія все гостріше відчуває нестачею озброєння та матеріальних ресурсів для продовження війни проти України.
Кожен день активної фази бойових дій, штовхає Кремль до все більшої залежності в цьому питанні від іноземних партнерів.
Пряма мова: Росія відчуває проблемами у виробництві та закупівлі матеріальних ресурсів, необхідних для російських операцій в Україні, і Кремль, ймовірно, буде все більше залежати від іноземних партнерів у задоволенні своїх потреб у матеріальних ресурсах.
Експерти зазначають, що російські військові значною мірою розраховують на відновлення запасів озброєння і військової техніки радянських часів, зокрема бронетехніки, для підтримки своїх наступальних операцій.
"Російській владі, ймовірно, доведеться ще більше мобілізувати російську економіку й оборонну промисловість, а також вкласти в розбудову потенціалу, якщо їх військам потрібно підтримувати такий темп операцій у майбутньому, оскільки Росія вичерпує свої обмежені ресурси, і неясно, чи зможе місцева оборонна промисловість виробляти достатньо продукції, щоб витримати такі шалені втрати техніки, які зазнають окупаційні війська в Україні, навіть за умови подальшої економічної мобілізації", - говориться у звіті.
Раніше ISW вже наголошував, що зусилля Росії у розширенні свого ВПК можуть бути неперспективними у середньостроковій і довгостроковій перспективі через очікуваний дефіцит робочої сили й вплив західних санкцій.
Керівник Головного управління військової розвідки України генерал-лейтенант Кирило Буданов звернув увагу на роль Північної Кореї, як найвпливовішого військового союзника Росії. Він підкреслив, що постачання північнокорейських артилерійських боєприпасів до Росії мають прямий і швидкий вплив на хід війни. Українські війська кожен раз відчувають збільшення темпу російських операцій вже через кілька днів після надходження цих боєприпасів.
ISW вказує, що останнім часом Росія активізувала свою військову співпрацю з Північною Кореєю, що підтверджується візитом голови Ради безпеки Росії Сергія Шойгу до Пхеньяна 13 вересня і візитом Путіна в червні 2024 року, коли була підписана угода про всеосяжне стратегічне партнерство.
На думку експертів, зближення Росії та Північної Кореї в галузі оборонної співпраці служить символом бажання Росії встановити подібні відносини з Іраном та іншими подібними "партнерами".
Але нові заяви президента Ірану, дають надію на те, що не все так добре у відносинах між двома країнами, адже Іран тепер, робить деякі кроки та заяви для поліпшення відносин із Заходом.
Аналітики вважають, що Росія, через зниження запасів озброєнь і техніки, буде змушена починати зекономити, якщо не зможе обійти західні санкції або значно посилити співпрацю з іноземними партнерами, для отримання достатньої кількості військової техніки та засобів. Але, мова йде про досить суттєві об'єми, знаходити які тривалий час, досить проблематично.
---------------------
Наш telegram: https://t.me/ukronline
Facebook спільноти:
https://www.facebook.com/UkraineOnline
https://www.facebook.com/ExpressNewsUA
YouTube канали:
https://www.youtube.com/@news-ua
https://www.youtube.com/@UkrInfo
Сторінка Х:
https://x.com/OnlineUkraine