В Донецькій області, на покровському напрямку росіяни захопили Желанне та Орлівку та наблизилися до окупації Журавки.
Про це повідомив у Telegram український військовий журналіст Богдан Мирошников.
Український інформаційний ресурс DeepState, який нещодавно оновив свої інтерактивні карти, додав до цього переліку ще й Миколаївку.
Усі окуповані населені пункти розташовані в районі очеретинського виступу, у його південно-західній частині.
Позатим Мирошников фіксує просування ворога на інших ділянках очеретинського виступу – на південно-східних околицях Гродівки, південніше Новоселівки Першої, у Карлівці та у бік Новоторецького.
При цьому оглядач не втрачає оптимізму і бачить для нього такі підстави: «Зараз ворог потихеньку впирається в укріплені міста - Новогродівку та Селидове, веде бої за Гродівку. Місцевість, де неможливо нормально оборонятися, вже переважно закінчилася, і тепер окупант буде вимушений штурмувати в лобову всю агломерацію».
«Коли ворог за 10 км від Покровська – це звучить неприємно та страшнувато, але ось ці 10 км – це густозаселена місцевість з промисловими зонами», – каже Мирошников.
Оглядач вважає, що лобові атаки такої агломерації коштуватимуть окупантам дуже дорого при непевному результаті. Шанси втримати Покровськ Мирошников, як і раніше, оцінює як 50/50.
Раніше голова Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк припустив, що росіяни найближчим часом почнуть бити з артилерії по населених пунктах Покровської громади.
Місцеві жителі почали активно покидати Покровськ та прилеглі населені пункти, тож українцям потрібно допомогти розмістити цих громадян у своїх містах та підтримати всім необхідним.
Тож, звісно, якщо почнуться бойові дії в місті та навколо нього, то воно зазнає значних руйнувань, але втримати агломерацію від захоплення, шанси є. В будь-якому разі, легкою прогулянкою для російських терористів, це точно не буде.
Окупанти сьогодні стоять перед дилемою, кидати значні сили на спробу взяття Покровська, або рятувати свою Курщину, де ЗСУ мають значні успіхи та просування.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.