Українські війська продовжують просуватися вглиб Росії, що ще більше сигналізує, що ця операція не була короткочасним рейдом.
Сили оборони розширюють територію вторгнення в Росію, що суттєво підіймати моральний дух українців.
Про це пише The Washington Post.
Цей крок перевернув ситуацію в цій війні проти РФ, яка вдерлая в Україну понад два роки тому, і підняв моральний дух українських сил після того, як Росія здобула стратегічну ініціативу на полі бою. На думку аналітиків, це також може бути використано як важіль у потенційних майбутніх переговорах з Москвою для припинення бойових дій.
"Такий не рейд, це щось інше. Це не питання про те, щоб залишитися там назавжди чи надовго, скоріше питання спроб розтягнути їхні сили та покращити майбутні переговорні позиції. Я сумніваюся, що у керівництва України є плани окупувати російську територію та утримувати її на невизначений термін", – сказав Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони та голова Центру оборонних стратегій України, незалежного аналітичного центру.
Видання зазначає, що, хоча українські офіційні особи неодноразово відмовлялися коментувати напад, солдати, які воюють у Росії, почали публікувати більше відео та фотографій у соціальних мережах, які показують їх у Курській області та, зовсім недавно, у другому російському прикордонному регіоні, біля Бєлгорода.
Бійці 252-го батальйону територіальної оборони України записали відео, поширене в суботу, стоячи біля будівлі, ідентифікованої як сільський клуб у Порозі, населеному пункті в російській Бєлгородській області.
Оскільки інших повідомлень про українські підрозділи в Бєлгородській області не було, російські військові аналітики та провоєнні блогери заявили, що відео, ймовірно, було організованою відволікаючою тактикою, щоб заплутати російські сили.
Яким би не був фінал вторгнення України в Росію, він успішно підняв моральний дух Києва, що змінює наратив.
Замість того, щоб щодня нарікати на успіхи Росії на східному фронті, українці з нетерпінням стежать і глузують з новин про те, що їхні війська все глибше просуваються в російську територію, як там евакуюють населення тощо.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що українські війська просунулися приблизно на 20 миль (32 км) углиб Росії. Лукашенко також заявив, не надавши доказів, що українські "цілі" порушили повітряний простір Білорусі в п'ятницю ввечері, що спонукало військових їх збити.
Кілька українських механізованих і штурмових бригад, схоже, беруть участь у наступі, а це означає, що Київ, ймовірно, залучив тисячі солдатів.
Аналітики заявили, що українські військові можуть намагатися відвернути російські війська від інших частин лінії фронту на сході України. І, схоже, їм це вдається, адже на РФ панічні настрої, Генеральний штаб окупантів вимушений переміщувати в регіон боєздатні підрозділи.
Україна також ризикує, кидаючи більше своїх солдатів не на напружені ділянки фронту, а для наступальних дій у РФ. І якщо Україна справді має намір утримувати та окупувати цю російську територію протягом тривалого періоду, це також вимагатиме значної кількості військ, щоб залишитися на місці.
Українські офіційні особи заявили, що перенесення війни в Росію та змушування її цивільного населення зазнавати такого ж переміщення та бомбардувань, як українці протягом останніх двох років, чинитиме тиск на Путіна та економіку РФ, адже тепер руйнуються їх будинки, підприємства та інфраструктура. Щоб вибивати ЗСУ с позицій, росіянам доведеться бити по своїх містах.
Якщо українці зможуть тривалий час утримувати захоплену покращить позицію Києва на майбутніх переговорах щодо припинення війни, адже російський лідер більше не зможе казати, що "потрібно враховувати реальну ситуацію на фронті".
Оскільки російські офіційні особи заявили, що український наступ було зупинено, Москва також оголосила в суботу про "контртерористичну операцію" для трьох регіонів уздовж кордону з Україною. Це передбачає посилення безпеки, такої як можливість примусового переселення цивільних осіб, перевірка документів і транспортних засобів, а також моніторинг дзвінків. Влада може обмежити доступ до інтернету та обмежити зв'язок у районах.
В будь-якому разі - це перший напад на Росію з часів Другої світової війни. Українці, точно змогли повернути увагу всього світу до подій у цій війні, підняли бойовий дух власного населення, жорстко принизили Путіна та здивували західних союзників.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.