У ГУР МОУ додатково прокоментували атаку авіабази стратегічної авіації РФ "Оленья" де на дальності понад 1800 км було уражено два Ту-22М3.
Стало відомом, що ці дрони, були оснащені ідеальною для цих задач бойовою частиною, яка підривається у повітрі. І саме її було використано під час останнього удару по аеродрому "Оленья".
Подробиці розповів Андрій Юсов.
Він зазначив, що у результаті такої атаки, коли бойова частина вибухнула над ворожими літаками, вдалось уразити не один, як повідомлялось раніше, а два Ту-22М3. Літак під номером 33 отримав пробоїни верхньої частини фюзеляжу, а під номером 31 інші "певні пошкодження".
Ремонт цих машин, за оцінками ГУР МОУ, може тривати декілька місяців.
Також він додав, що російська протиповітряна оборона не те що проґавила українські дрони, на авіабазі "Оленья", там навіть не спрацювала повітряна тривога.
Встановлення на дрони для ураження літаків на авіабазах бойовими частинами із повітряним підривом – це дійсно ідеальне рішення.
Річ у тому, що у РФ навіть не передбачається поява для стратегічних бомбардувальників укриттів і вони стоять або на відкритих майданчиках, або так звані капоніри – відкриті зверху обваловані укриття.
Останні якраз можуть ефективно захисти від уламків у випадку наземного підриву, але безпорадні у випадку повітряного.
На додаток, площа ураження після повітряного підриву більша за наземну. Тобто, ефективність ударів українських дронів з такою бойовою частиною, значно вища, ніж ті ж самі дрони з бойовою частиною, з контактним підривом аналогічної ваги.
До того ж це пояснює, чому на супутникових знімках може не бути навіть слідів ураження ворожих літаків.
Зокрема, такі бойові частини більше уламкові, ніж фугасні, тому можуть перетворити корпус літального апарату у решето, але на супутникових знімках, він буде виглядати цілим.
Зокрема можна нагадати, що робить ATACMS з російськими вертольотами, під час вибухів касетних суббоєприпасів, які також є, в першу чергу, уламковими.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.