Українці вже зачекались початку роботи американські винищувачі F-16, адже вони мають добряче допомогти ЗСУ у боях з російськими терористами.
Проте західні літаки будуть мати певні обмеження і, наприклад, не літатимуть на лінії бойового зіткнення.
Детальніше розповів головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський для Guardian.
За його словами, передусім F-16 буде задіяно у протиповітряній обороні України. Вони дозволять ефективніше працювати проти російських крилатих ракет і точно вражати наземні цілі.
"Однак існують межі того, чого можуть досягти F-16. Вони повинні залишатися в 40 кілометрах або більше від лінії фронту через ризик, що Москва їх зіб'є", – уточнив командувач.
За словами генерала, на передовій Україна замість літаків "більш ефективно використовує дрони та роботизовані наземні системи".
Також, саме безпілотники далекого радіуса дії, як і зараз, будуть використовувати для завдавання ударів углиб Росії.
На конкретне питання, коли саме Україна отримає перші F-16, командувач Сирський відповів буквально: "Я знаю, але, на жаль, не можу розповісти".
Так само військовий відповів і на питання щодо битви за Крим. За його словами, відповідний план військового повернення півострова існує і він цілком реалістичний. Проте говорити про нього Сирський відмовився, бо це "велика військова таємниця".
Тож, як припускає видання, командувач ЗСУ міг бути не повністю відкритим і стосовно F-16 в Україні та методів їх використання у протистоянні з силами російських терористів.
З іншого боку, із самого початку військове керівництво України говорило, що ці американські винищувачі, передусім, будуть використовуватись як системи ППО у повітрі.
Хоча F-16 за визначенням є "багатофункціональним легким винищувачем четвертого покоління", ключове тут слово "легкий".
З 1986 року всі F-16A/B було переобладнано у винищувачі-перехоплювачі ППО.
Американські військові характеризують F-16 як "машину з хорошими льотними даними", зазначаючи про такі її переваги, як простота експлуатації, хороший огляд (дає пілоту перевагу в повітряному бою), хороше компонування електронних блоків (зручність в обслуговуванні двигуна, інших вузлів), високий ресурс. З недоліків називаються: невелика швидкість, невисокий бойовий радіус, один двигун
Також недоліком вважається обмеження дальності та корисного навантаження F-16, порівняно з важкими винищувачами, які мають два двигуни.
Виробники, посилаючись на статистику повітряних боїв за участю F-16, стверджують, що в боях з літаками радянського та російського виробництва цей винищувач зустрічався 65 разів (дані до 2020 року включно).
F-16 не зазнав жодної поразки. Останні перемоги були здобуті в березні 2020 року в Сирії.
Дивіться також по темі:
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.