РФ своїми атаками по українських аеродромах, ще до прибуття винищувачів F-16, демонструє свій шалений переляк перед ними.
Так вважає ряд експертів, яких цитує Business Insider.
У F-16, які піднімуться в українське небо цього літа, мають значно більше можливостей, ніж у винищувачів радянської розробки, які Україна використовує з початку повномасштабного вторгнення.
Звісно, Київ не повідомляє про те, де винищувачі зберігатимуться, але після нещодавнього удару по аеродрому у РФ було заявлено, що війська окупантів націлилися на аеродроми, на яких ці літаки, імовірно, перебуватимуть.
Протягом останніх кількох тижнів, російських ударів цілеспрямовано завдавали по кількох українських авіабазах, у т.ч. і в Миргороді, де, як стверджують ЗМІ агресора, було знищено п'ять винищувачів Су-27.
Україна підтвердила атаку і заявила, що є деякі втрати, "але точно не ті, про які заявляє противник". Пізніше джерела в ЗСУ повідомляли, що в більшості, росіяни уразили дешеві макети.
Британський військовий експерт і радник із питань національної безпеки Майкл Кларк сказав, що Росія "дуже перелякана появою F-16 через їхні можливості, у цьому немає жодних сумнівів".
Раджан Менон, старший науковий співробітник Інституту досліджень війни та миру Зальцмана в Колумбійському університеті, сказав, що Росія зосереджена на передових озброєннях, що надходять із Заходу.
"Я думаю, вони чудово розуміють, що чим більше в України буде західного озброєння всіх видів, тим більш грізними стануть ЗСУ, суттєво помножуючи втрати загарбників, що вже й відчувається на фронті. Останні два місяці, ВСУ щодня знищують понад тисячу військових РФ (вбитими та пораненими)", - сказав він.
Зі свого боку, Тім Робінсон, фахівець із військової авіації з Королівського авіаційного товариства Великої Британії, заявив, що російські військові публічно цього не визнають, але чудово розуміють, як саме F-16 змінять співвідношення сил не на їх користь.
F-16 потрібні особливо довгі та рівні злітно-посадкові смуги, а також захисні ангари.
Метью Севілл з Королівського інституту збройних сил Великої Британії, сказав, що відповідь з українського погляду очевидна: більше засобів протиповітряної оборони, й партнери активно над цим працюють.
Але головним захистом є те, що Україні, як відомо, будує підземні ангари та бункери для F-16. Це максимально мінімізує втрати. Літаки також будуть розосереджені по різних базах, щоб РФ було складніше їх виявити та знищити.
Робінсон також зазначив, що знищення авіабаз - це складне завдання.
Якщо літак у підземному бункері, а навколо є потужні системи ППО, то що можна знищити? Злітну смугу, але вона дуже швидко відновлюється, фактично, за один день. Для досягнення мети, росіянам доведеться завдавати ударів знову і знову, що буде складно та дорого, з урахуванням значної кількості засобів ППО.
Тому, виводити з ладу західні винищувачі, які будуть нести значну загрозу окупантам та змінювати правила гри, росіянам буде досить проблематично, попри всі заяви високопосадовців країни-агресора.
Експерти підкреслюють, слід також розуміти й те, що після старту перших місій F-16, Україна та союзники, будуть постійно нарощувати їх присутність - будувати бункери, навчати льотчиків та технічний персонал, завозити нові літаки та освоювати різноманітні типи озброєння до них.
Тому, переляк росіян є очевидним, щоб там не розповідали їх пропагандисти з екранів телевізорів та сам Путін.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.