Міністр закордонних справ Швеції заявив, що його країна була готова надати Україні винищувачі Gripen, проте Київ від них відмовився.
«Ми повинні розуміти, що Україні була надана можливість отримати винищувачі F-16, яких, звичайно, більше в сім'ї НАТО. Зрештою, більше країн мають F-16, ніж винищувачів Gripen. Це не має нічого спільного з рішенням шведського уряду», - зазначив він в інтерв'ю журналістам.
За словами Міністр закордонних справ Швеції, Київ дійшов висновку, що ввести в дію одночасно дві складні системи винищувачів F-16 та Gripen, при всьому бажанні, надто складно.
Біллстрьом зауважив, що коли йдеться про літаки, це не лише про їх отримання та підготовку пілотів. Він пояснив, що це складні системи, і впроваджувати дві з них одночасно, було б занадто проблематично.
«Але це не означає, що Швеція не відкрита для продовження із винищувачами Gripens, коли програма F- 16 буде успішна реалізована то ми можемо повернутись до цього питання. Швеція готова на такий крок. Це рішення належить Україні, а не уряду Швеції», - підкреслив міністр.
Хронологія подій:
У грудні 2023 року тодішній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявляв, що міжнародні партнери розглядають можливість передачі Україні шведських винищувачів Gripen. Він також зазначив, що основним бойовим літаком буде F-16.
У березні 2024 року Пол Йонсон повідомив, що Швеція не виключає можливості постачання Україні своїх винищувачів Gripen.
28 травня міністр оборони Швеції Пол Йонсон зазначив, що Швеція призупинила плани передачі Україні винищувачів Gripen, щоб дати можливість ввести в експлуатацію винищувачі F-16.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.