Спроби наступати, дуже дорого коштують російським окупантам.
У травні загарбники, у боях на фронті, в середньому, втрачали по 1000 солдатів на день.
Російські терористи, після початку наступу на півночі Харківської області, стали зазнавати значно більших втрат. У цю цифру входять як убиті, так і поранені та полонені окупанти.
Таку оцінку дає американське видання The New York Times із посиланням на дані, які мають розвідувальні служби США та НАТО.
Втім, зараз російська армія щомісяця набирає від 25 до 30 тисяч одиниць живої сили, до лав своїх окупаційних військ, тобто набір поки що дозволяє компенсувати такі шалені втрати. Тому Росія все ще може використати свою тактику «м'ясних штурмів», щоб буквально вичавлювати українців із позицій, завалюючи їх тілами своїх військових.
Фактично, за 2 тижні активних бойових дій, РФ втрачає стільки людей, скільки Радянський Союз втрачав за всю війну в Афганістані - це, просто шалені цифри.
Західні розвідки вважають, що цього року РФ не проводитиме ще одну хвилю мобілізації. Втрати терористи можуть компенсуватися за рахунок контрактників, засуджених та найманців із бідних країн Африки. Але Україна активно будує оборонні лінії, встановлює мінні поля та має ресурси, щоб продовжувати якісно перемелювати російських терористів в оборонних сутичках, тож втрати росіян, прогнозовано, будуть залишатись на існуючому рівні або навіть збільшуватимуться.
Такий висновок базується на тому, що зараз ЗСУ мають потужні постачання боєприпасів від США, за чеською ініціативою та від інших союзників. Також сили оборони отримали дозволи бити по території РФ й очікують на початок роботи західної авіації.
Як пише видання, старший науковий співробітник Євроазіатської програми Інституту досліджень зовнішньої політики Бен Баррі вважає, що Росія зберігає значну перевагу в живій силі та вогневій потужності. А колишній офіцер морської піхоти США та дослідник військової стратегії Росії в Королівському коледжі Лондона Роб Лі прогнозує, що РФ продовжить свої наступальні операції протягом більшої частини року.
Водночас він впевнений, що Росія зіткнеться з дефіцитом техніки. Завдяки достатній кількості артилерійських боєприпасів у ЗСУ, дронів та ракет різних типів, Сили оборони України надзвичайно ефективно виводять її з ладу.
Українські та західні військові аналітики також вважають, що стратегія Росії щодо відкриття нового фронту на північ від Харкова, була спрямована на розтягнення обмежених сил України, ослаблення її оборони на Донбасі та півдні країни.
Однак, на думку Роба Лі, російські війська не досягли значних успіхів у харківському наступі, зазнавши при цьому шалених втрат.
Сьогодні, окупанти максимально активізувались на Донбасі, але продиратись через укріплені лінії оборони, при наявності у ЗСУ технічних засобів для ліквідації ворога, стало для загарбників, справжньою "фабрикою смерті", з надзвичайно обмеженим успіхом в територіальних завоюваннях. Така оборонна стратегія, значно сильніше виснажую атакуючи сили, ніж українців, які утримують ці позиції.
Також потрібно зважати на той факт, що постачання зброї з США (після прийняття великого пакета допомоги Конгресом) та від інших союзників, набирає обертів, плюс Київ посилив мобілізацію.
Тому, поки росіяни шаленими темпами, своїми малоефективними атаками, виснажуються в боях за кожну заміновану посадку, Сили оборони накопичують ресурси для більш потужних відповідей, які, ймовірно, почнуться з появою в українському небі західної авіації.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.