Керівництво РФ регулярно імітує зацікавленість у змістовних переговорах, щоб переконати Захід піти на поступки щодо територіальної цілісності та суверенітету України.
Проте насправді російський диктатор хоче досягти повного знищення української державності, для реалізації своєї подальшої агресивної стратегії.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
"Путін і Кремль помітно посилили свою експансіоністську риторику щодо України з грудня 2023 року. Там все частіше вказують на те, що Росія має намір завоювати більше території в Україні та прагне повністю знищити українську державність й ідентичність", - йдеться у звіті.
Військові дії та наступальні операції у Харківській області, на думку аналітиків, свідчать про те, що Кремль більше зацікавлений у досягненні своєї довгострокової мети, максималістської перемоги в Україні, ніж у будь-якому врегулюванні, яке б негайно заморозило лінію фронту на тому рівні, на якому вона перебуває зараз.
В ISW нагадали, що Путін наполягає на збереженні контролю РФ над нині окупованою територією, в якості основи для переговорів, що не підлягає обговоренню.
"Постійний акцент на визнанні окупованої української території російською, вказує лише на те, що Путін не відмовляється від досягнення ширших стратегічних цілей. Припинення вогню, яке передбачає звільнення нині окупованих територій, конкретизувало б ідею про територіальну цілісність України та що це, не є предметом переговорів. Путіну ж навпаки, потрібен прецедент, до якого Кремль, безсумнівно, повернеться, щоб домогтися подальших територіальних поступок і взагалі поставити під сумнів ідею української державності. Спочатку був Крим, потім Донбас, тепер 4 області й це точно не кінець його прагнень, які Путін зараз хоче закріпити якимось міжнародним договором на папері", - йдеться у матеріалі.
Експерти пояснили, чому так важливо відстояти свободу України.
Аналітики переконані, що перемога Росії в цій війні, не лише усунула б загрозу України, як потенційного потужного супротивника, під час подальшого просування Кремля на захід, але й надала б Росії доступ до мільйонів людей, яких вона зможе примусити до військової служби, а також до ресурсів і промислового потенціалу України.
Тому, на думку експертів, Путін, абсолютно точно, розглядає перемогу в Україні, як передумову для ведення подальших війн, а будь-яке припинення вогню або врегулювання шляхом переговорів, що не передбачає повної капітуляції України, для нього є лише тимчасовою паузою, для підготовки до нового етапу у своїх агресивних прагненнях.
Навіщо Путін надсилає такі меседжі?
Кремль постійно імітує зацікавленість у переговорах, виключно для того, щоб вплинути на триваючі на Заході дебати щодо зняття обмежень на використання Україною наданої зброї для ураження військових цілей у РФ та переконати західних політиків, що зміни в цих обмеженнях, можуть призвести до небажання Росії вести переговори в майбутньому. Начебто, він хотів миру, постійно на цьому наголошував, але його змусили воювати далі.
Чого боїться Путін?
Єдності України та союзників, потужних постачань сучасної зброї (включно з літаками), посилення санкцій та дозволів бити по території РФ, адже такі дії, повністю руйнують стратегічний план російського диктатора. Тому, саме на цьому й потрібно концентрувати зусилля партнерам, а не звертати уваги на постійні заяви з Кремля, який в реальності, не зацікавлений в жодних мирних переговорах.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.