За кілька місяців армія РФ змогла досягти лише незначних успіхів в Україні, поки ЗСУ не вистачало озброєння. Зараз, коли ситуація швидко змінюється - це стає проблемою для Путіна, оскільки перевага його армії зникає.
США та Європа активно передають Україні нове озброєння на мільярди доларів, можливості РФ звужуються, навіть попри те, що вони продовжують атакувати ракетами та дронами українські міста і енергооб’єкти.
Намагання РФ відкрити нову ділянку фронті на Харківщині, опинилась у глухому куті. Завдання Путіна, щодо створення буферної зони, армія РФ не виконала, зазнавши величезних втрат.
Прямо зараз, ЗСУ успішно розносять угрупування окупантів навколо Вовчанська.
У 2024 році росіяни змогли захопити Авдіївку на Донеччині ціною кількамісячних боїв та великих втрат. Тепер вже кілька тижнів, окупанти прагнуть захопити Часів Яр. Руслан Пухов, очільник московського Центру аналізу стратегій та технологій вважає, що намагання РФ виснажити Збройні сили України "дуже дорогі та криваві для самої російської армії".
“Скоріше, все відбувається навпаки. Це може призвести до сильного виснаження сил Росії, що, своєю чергою, дасть українцям шанс контратакувати”, – сказав він.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський цього тижня також заявив, що поки Росія посилює атаки на кількох напрямках, Україна має шанси змінити ситуацію на свою користь.
Путін наполягає, що його військові цілі в Україні не змінились і РФ воюватиме, поки не переможе.
У той час як українські офіційні особи підняли тривогу щодо загрози російського прориву під час місяців затримок з поставками зброї США, ЗСУ здебільшого утримували лінію, попри те, що армія РФ переважала їх озброєнням у 10-1.
Коли США ухвалили допомогу Україні та почали швидко відправляти необхідні озброєння, баланс вогневої потужності починає змінюватися з кожним днем.
“Україна опинилася в глибокій ямі через затримку. Ми бачили, як вони протистояли російському нападу, і в ситуації, яка динамічно розвивається, зброя, яка надходить на поле бою в масштабі та кількості за останні кілька тижнів, має значний вплив”, – заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван журналістам у вівторок на борту Air Force One.
Країни Європейського Союзу також нарощують допомогу.
Путіну тепер також доводиться миритись з рішенням союзників дозволити Україні використовувати їхню зброю для ударів по території РФ, А вже наступного тижня лідери G7 обговорюватимуть використання заморожених активів Росії для допомоги Україні.
Бен Баррі, старший науковий співробітник відділу сухопутних війн лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень заявив, що ймовірність перемоги РФ цьогоріч значно зменшилась, після відновлення постачання озброєння Україні з США.
“Можливо, Росія має більшу кількість солдатів, але багато їх першокласної бронетехніки було знищено, і знадобляться роки, щоб відновити армію до рівня 2022 року”, – сказав він.
Рішення Путіна призначити Андрія Бєлоусова, економіста, міністром оборони минулого місяця замість свого давнього союзника Сергія Шойгу, засвідчило потребу Росії вичавити більше з обмежених ресурсів економіки, яка перегрівається, навіть якщо безпрецедентні міжнародні санкції не призвели до колапсу.
Витрати на оборону у відсотках від ВВП, наближаються до рівня, досягнутого в розпал холодної війни, за часів СРСР, що обмежує здатність РФ продовжувати нарощувати військове виробництво.
Безперечно, обидві сторони стикаються з величезними проблемами, зокрема у вербуванні заміни для вбитих або поранених військових. Президент України Володимир Зеленський підписав новий мобілізаційний закон, який знижує призовний вік, хоча чисельність залишається проблемою для військових.
Кремль сповнений рішучості не повторювати наказ Путіна від вересня 2022 року призвати 300 000 резервістів, мобілізацію, яка похитнула громадську підтримку та спровокувала втечу з країни мільйона росіян. Натомість він покладається на щедру оплату праці та бонуси за контракти, щоб залучити 250 000 новобранців цьогоріч.
Хоча ця політика дозволяє уникнути соціальної напруги всередині Росії через війну, вона навряд чи дозволить армії зібрати достатньо військ для успішного наступу в Україні.
Для справжнього прориву, Кремлю знадобилося б набагато більше людей, враховуючи існуючий рівень західних озброєнь у Сил оборони України, який продовжує збільшуватись.
"Росія, попри шалені зусилля, не змогла перетворити свої переваги на полі бою, на якісь суттєві досягнення, тому що її командири витрачають людську силу не рахуючи, переслідуючи свої цілі, а ЗСУ вкрай ефективні в обороні, коли вони забезпечені людьми та технікою на необхідному рівні”, – сказала Дара Массікот, старша наукова співробітниця Фонду міжнародного миру.
Тож, якщо підтримка Києва залишиться високою, то ситуація для окупантів в Україні, буде лише стрімко погіршуватись, як й рівень їх економіки всередині РФ. Шалені вливання бюджетних грошей у ВПК - це лише ілюзія економічного зростання.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.