ЗСУ отримали довгоочікувані далекобійні снаряди GLSDB.
Замість анонсів, одразу почали робити ворогу "сюрпризи".
Про це свідчить відео, яке зняли російські окупанти та виклали в мережу. На ньому зафіксовані уламки нового виду озброєння, що прилетіло по їх позиціях.
Серед цих уламків, які складені в картонну коробку, особливо виразно виділяється нестандартний елемент квадратної форми з рульовими поверхнями та штрихкодом.
На ньому доволі легко впізнати хвостову частину високоточної бомби GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB), яка є частиною GLSDB спільно з реактивним двигуном від некерованого реактивного снаряда M26.
Якщо відразу виключити варіант того, що ЗСУ отримали просто бомби SDB, то ніяких інших варіантів, окрім GLSDB, не залишається.
Тож можна стверджувати, що відбулось перше результативне застосування GLSDB захисниками України та й взагалі перше бойове використання цієї системи у світі.
Ця система була замовлена для українських воїнів за програмою USAI урядом США. І саме ЗСУ мали стати першим оператором GLSDB. Очікуваний термін отримання першої партії якраз й припадає на І квартал 2024 року.
Нагадаємо, що GLSDB дозволяють знищувати ворога на дальності до 150 км. За принципом роботи - спочатку за допомогою ракетного двигуна бомба GBU-39/B виводиться на значну висоту, відокремлюється, розкриває крила та починає планувати до закладеної цілі.
Як зазначають експерти, сама бомба GBU-39/B має вагу лише у 113 кілограми. Однак е попри це вона може пробивати залізобетону стіну товщиною понад 90 сантиметрів і після цього вибухнути. Також є варіанти контактного та повітряного підриву. За наведення на ціль у базовій версії GBU-39/B відповідає інерціальна та супутникова навігація. Бомби влучають у ціль з точністю відхилення до 1 метра.
А якщо ці бомби оснащені пасивною радіолокаційною головкою самонаведення, то вони можуть атакувати РЛС або станції РЕБ. Також існує версія бомб з напівактивним лазерним наведенням. І ще один варіант бомби GBU-53/B II має тепловізійну головку самонаведення.
Який саме варіант бомби для GLSDB отримала Україна, наразі невідомо.
Це питання насправді є доволі дискусійний, позаяк серійне виробництво цього виду озброєння розпочато саме для ЗСУ. Його мають застосовувати проти ворога з усією специфікою реальної війни.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.