Росіяни у тимчасово захопленій Донецькій області зібрали такий собі «цар-потяг» завдовжки 30 км, у складі якого понад дві тисячі вагонів.
Про це повідомляє український проєкт DeepState, який опублікував радарні знімки.
Конструкція з товарних вагонів тягнеться гілкою від залізничного вокзалу в Оленівці до Волновахи та налічує близько 2100 вагонів різного типу. Спорудження цієї вагонної багатоніжки розпочалося у липні 2023 року. Для будівництва, очевидно, використовувався рухомий склад, вкрадений з тимчасово окупованих територій.
"Залізнична лінія між Оленівкою та Волновахою проходить приблизно за шість кілометрів від нинішньої передбачуваної лінії фронту на південний схід від Новомихайлівки в її найближчій точці", - повідомили в ISW.
Аналітики зазначили, що «інженерна споруда» є перешкодою для просування Сил оборони України.
«Її цілком можна розглядати як окрему лінію оборони, адже пошкодити, зрушити або підірвати 30-кілометрову масу металу, вкрай тяжко, а рух техніки через таку перешкоду без пробиття коридору неможливий», - йдеться в повідомленні.
Інший експерт, Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, навпаки заявив, що рішення росіян щодо будівництва 30-кілометрового "цар-потяга" є дещо дивним. До того ж для військового потенціалу пробити "фортецю з вагонів", яку облаштували російські окупанти, не буде особливою проблемою.
"Ця інформація зацікавила багатьох, бо виглядає дещо дивною, тому що ворог дійсно намагається посилити фортифікацію такими незвичними способами, використовуючи старі вагони. На 30 кілометрів розтягнули та заставили цими вагонами усю ділянку від Оленівки до Волновахи. Ймовірно, що комусь не дають спокою "лаври" Суровікіна з бетонними спорудами, і хтось вирішив створити ще якісь рішення для утримання тимчасово окупованої території", - пояснив він.
Фахівець наголосив, що для військових залізницю перетинати завдання не з легких. Як приклад Згурець навів оборону Авдіївки. Він зауважив, що коли ворог намагається рухатися у бік Коксохіму і перетинає залізницю, то там його знищують наші сили, бо тим же танкам важко перебиратися через такі споруди. Проте, на думку експерта, попри певні труднощі, навіть 30-кілометрову "фортецю із вагонів" Збройні сили України зможуть знищити.
"На мою думку, якщо дійде час, то спроби пробити проходи у таких штучних загородженнях насправді для військового потенціалу не є особливою проблемою і така "фортеця з вагонів" буде зруйнована. Але у будь-якому разі ворог на це витратив час, вважаючи, що це якесь оригінальне рішення. Побачимо, з яким сенсом та логікою це було збудовано. У мене це поки викликає певне здивування. Хоча ця ділянка залізниці й раніше не працювала. Однак сама логіка тромбування цієї залізниці вагонами є дещо дивною, як на мене", - резюмував Сергій Згурець.
Роман Світан зазначив, що це одна зі спроб створити "лінію Суровікіна" за допомогою й вагонів, зокрема.
У загарбників дуже потужна лінія оборони вздовж траси Донецьк – Волноваха – Маріуполь. Полковник запасу ЗСУ припустив, що окупанти можуть розглядати різні варіанти розвитку подій. Один з них - це піти з Півдня під Маріуполь, Волноваху, Донецьк.
"Тобто у росіян один з варіантів – це піти із Запорізького та Херсонського напрямків. Вони прекрасно розуміють, прийдуть західні літаки, ми їх протиснемо. Один з варіантів у ворога – зупинити фронт. Тобто залишити Маріуполь в окупованій зоні. Звичайно, вони посилюють цей напрямок, якщо щось піде не за їх планом", – пояснив він.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.