У Кремлі розраховують, що інтерв’ю Путіна американському журналісту Такеру Карлсону створить інформаційний ефект та істерику на Заході.
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).
Джерела, близькі до Адміністрації президента РФ, повідомили російському опозиційному виданню "Медуза", що інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна не було розраховане на російську аудиторію, а Кремль намагається створити інформаційні ефекти та істерику на Заході.
Один зі співрозмовників "Медузи" додав, що другорядна мета інтерв’ю - показати російській внутрішній аудиторії, що Путін все ще може формувати глобальний дискурс на основі популярності інтерв’ю.
Джерела в Кремлі зосередилися на тому, щоб представити інтерв’ю як надзвичайно успішну та популярну спробу Росії сформувати інформаційне середовище на Заході та стверджували, що інтерв’ю продемонструвало, що Путін є впливовим світовим лідером.
Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що американський інтерес до інтерв’ю Путіна "беззаперечний" і що Кремль зацікавлений у реакції на інтерв’ю за кордоном, оскільки він продовжує спостерігати за внутрішньою реакцією на інтерв’ю.
Російські чиновники відзначили, що інтерв’ю має понад 60 мільйонів переглядів, і стверджували, що світ все більше цікавиться думкою Путіна.
Водночас російська інтернет-спільнота зазначила, що Путін не надав жодної нової інформації в інтерв’ю Карлсону, а просто повторив для американської аудиторії давні розмови Кремля про повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Окрім цього заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв зазначив, що "Путін максимально ґрунтовно і докладно розповів західному світу, чому України не було, немає і не буде".
Опис Медведєвим інтерв’ю Путіна демонструє, що Росія не відмовилася від своїх максималістських цілей викорінення української державності та що Путін не має наміру вести переговори з Україною, на будь-яких умовах, відмінних від його власних цілей.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.