В Управлінні доктрин загальновійськових сил США почали розробку першої більш ніж за 50 років доктрини для бойових дій в Арктиці.
Про це повідомляє Army Recognition.
Раніше Сполучені Штати заявили про намір забрати під свій контроль шельф в Арктиці, у зоні претензій Росії. У РФ вже відреагували та наголосили, що протидіятимуть таким планам США.
Але американці розпочали роботу над розробкою операцій в екстремальних погодних умовах та в Арктиці. Роботи мають завершити у середині 2024 року. Посібник надасть солдатам та лідерам знання та методи для подолання арктичних умов та успіху при температурах до мінус 40 градусів за Цельсієм.
"Операції в Арктиці та в умовах екстремально низьких температур вимагають не тільки здатності вижити, але й активно діяти", - сказав капітан Едвард А. Гарібай, провідний автор доктрини.
Він зазначає, що зі зміною клімату в Арктиці потеплішає, вона буде доступнішою протягом наступних десятиліть і набуде нового значення.
Армія США має бути готова до виконання місій в екстремальних умовах, доктрина сприятиме цьому. Публікація буде тактично орієнтованою і допоможе солдатам використовувати концепції та досвід, які вони вже знають, та адаптувати їх до умов Арктики та Субарктики.
Військові повинні враховувати унікальні явища, які можуть відбуватися в Арктичному регіоні.
Наприклад, у грудні сонце може так і не зійти, системи GPS бути ненадійними, через сонячні бурі, метали та пластмаси можуть зламатися через холод, а батареї значно швидше розряджатися.
«Одна з проблем, з якою ми стикаємося зараз, полягає в тому, що ми маємо багато локалізованих знань, якими важко поділитися з усією армією. Тому, консолідуємо всі ці знання в одному місці та забезпечуємо фундамент, на якому кожен може будувати свою роботу», - сказав Гарібай.
Відділ спеціальної доктрини CADD вже понад рік проводить інтенсивні дослідження в Арктиці та в умовах екстремальних морозів.
Фахівці вивчають історичні документи, консультуються зі Швецією, Норвегією, Фінляндією, Канадою та Данією. Одним з головних джерел є також 11 повітряно-десантна дивізія на Алясці.
Ось що про це пишуть ЗМІ РФ:
"РИА Новости" пише: США не просто позначили претензії на Арктику через найпівнічніший зі своїх штатів (Аляску), а розширюють військову діяльність тут уже майже десять років. Одна з найпомітніших ознак того, що американці намагаються зміцнити позиції в регіоні, відправлення понад ста винищувачів п'ятого покоління F-22 та F-35 на Аляску.
Москва також має в Арктиці серйозне угрупування військ, з яким Вашингтону доведеться рахуватися. У ключових точках на кшталт архіпелагу Нова Земля та якутського порту Тикси розгорнуто системи ППО С-400, а також ЗРК малої дальності "Тор" та "Панцир", адаптовані до холодного клімату.
Дмитро Медведєв: Відомо, що окремі держави, перш за все Північноатлантичний альянс, включаючи США, намагаються наполегливо обмежувати нашу діяльність в Арктиці. Методи тут застосовуються різні? від нарощування військової активності поряд з нашими кордонами до санкційного тиску. Все це, звичайно, створює прямі загрози нашій національній безпеці. Попри постійні спроби окремих держав дестабілізувати ситуацію в Арктиці, Росія, безумовно, відстоюватиме свої позиції в регіоні.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.