Російська пропаганда скористалася інформаційним хаосом в Україні довкола чуток про нібито відставку Валерія Залужного.
Про це йдеться у новому зведенні Інституту вивчення війни.
Аналітики ISW зауважують, що наразі не можуть незалежно підтвердити чи спростувати чутки про звільнення або відставку Залужного.
Увечері 29 січня прессекретар Володимира Зеленського Сергій Никифоров спростував інформацію про нібито звільнення Залужного, водночас низка ЗМІ пізніше повідомила із посиланням на власні джерела, що Зеленський вчора таки зустрівся особисто із Залужним і запропонував йому піти у відставку, однак головнокомандувач ЗСУ нібито не писав і не має наміру писати відповідну заяву.
В ISW нагадали, що подібні чутки публікували зокрема нардеп Олексій Гончаренко та колишній нардеп Борислав Береза.
Натомість західні ЗМІ поширили їхні дописи, а російські джерела та державні ЗМІ «також підхопили заяви про звільнення чи відставку Залужного», констатують в Інституті вивчення війни.
Там зауважують, що російські джерела «хапаються» за відповідні чутки про відсторонення Залужного «для подальшого втілення низки інформаційних операцій щодо внутрішніх справ України, які вони ведуть протягом певного часу», відзначають аналітики ISW.
Одне з облич російської пропаганди та головний редактор RT Маргарита Симоньян у своєму дописі підкреслила, що незалежно від того, чи правдивими є повідомлення про усунення Залужного, інформаційний хаос щодо цієї теми корисний РФ.
«Зняли Залужного чи не зняли, Буданов замість нього прийде чи Муданов, бардак на хуторі для нас корисний. До того ж це красиво», - написала Симоньян у Телеграм.
В ISW також підкреслили, що Міноборони України, «схоже», відповіло на чутки про звільнення Залужного у формі заперечення «Ні, це неправда», однак на момент публікації звіту ISW, тобто через кілька годин після інформаційного сплеску, ще не надало додаткової інформації про ситуацію.
У звіті ISW торкнулись й інших проблемних питань.
Також аналітики нагадують, що угорський політик і лідер партії "Наша Родина" Ласло Торочкай 27 січня заявив, що Угорщина має претендувати на Закарпатську область України, якщо війну виграє РФ. Крім того, румунський політик і лідер партії "Союз румунів" Клаудіу Тирзіу того самого дня сказав, що Румунія має "реінтегрувати" сусідні з Румунією території України.
Російські ЗМІ інтерпретували заяви політиків по-своєму, підкреслили претензії Румунії та Угорщини на території України. Хоч раніше ідею "поділу України" просувала саме Росія.
Ще в грудні 2023 року російський диктатор Володимир Путін та інші посадовці Кремля відновили поширення наративу про те, що Україна нібито має історичні суперечки з Польщею, Румунією та Угорщиною.
Аналітики переконані, що російські пропагандисти також спробують використати цей аспект, щоб посварити Україну з її сусідами в Європі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.