За останні роки, у зв'язку з конфліктом на сході України, багато говориться про те, що Росія повинна покинути окуповані території.
Однак, чи відмовиться РФ від контролю над цими землями?
Спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко висловилася щодо цього питання. Вона зазначила, що Росія не має наміру повертати окуповані території, оскільки це є результатом "відродження російського народу в нових історичних умовах". Путін також назвав це "важливими завоюваннями", що є визнанням того, що розв'язана ним війна є загарбницькою, а армія РФ окупаційна.
"Ми повинні розуміти, що наш народ ніяк не намагається встановити владу над Україною, ми просто хочемо бути самими собою", - заявила Матвієнко, чомусь називаючи "своєю" територію незалежної держави.
Таким чином, висновок стає відомим: РФ не збирається відмовлятися від окупованих територій. Це, безперечно, суперечить принципам міжнародного права та порушує територіальну цілісність та суверенітет України.
Відмова Росії від окупованих територій є важливим аспектом для відновлення миру та сприяння врегулюванню конфлікту на сході України. На цьому етапі, ця проблема залишається актуальною і вимагає відповідального підходу з боку міжнародної спільноти.
Американський Інститут вивчення війни (ISW), у своєму новому звіті, проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів про безпеку в Україні та можливу відмову від протидії членству України в НАТО.
Зокрема, аналітики наголосили, що, на їхню думку, максималістські цілі Кремля, контролювати Україну і послабити НАТО, залишаються незмінними.
«Вступ України до ЄС і НАТО є тривалим процесом, який не розгорнеться відразу після будь-якого домовленого припинення вогню, і Росія може намагатися тимчасово вдавати, що мовчазно погоджується на ці вимоги, щоб швидше зміцнити контроль над окупованими територіями та відновити сили. Адже в будь-який момент, вони зможуть відновити бойові дії, під черговим надуманим приводом, як це було на початку повномасштабного вторгнення та знову перервати рух України до НАТО та ЄС. ISW продовжує вважати, що будь-яке припинення вогню піде на користь Росії, даючи їй час для посилення та перегрупування, для майбутніх наступальних кампаній із метою досягнення тих же максималістських цілей і подальшого територіального завоювання в Україні. Як мінімум, відрізати Україну від Чорного моря, захопити Херсон, Миколаїв, Одесу та вийти до окупованого раніше Придністров'я», – йдеться в повідомленні.
«Немає підстав вважати, що Путін не відмовиться від будь-яких зобов’язань дозволити Україні інтегруватися в західні політичні, економічні та військові інституції. Путін уже декілька разів порушив попередні зобов’язання Росії не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом, взяті в 1991 і 1994 роках. До України, так само було й з іншим колишніми республіками СРСР», – додали аналітики.
Тож, жодної віри в цю системну брехню, злочинного режиму РФ немає, як в самої України, так й у західних партнерів офіційного Києва. Це чергова маніпуляція окупантів, а не щирі наміри зупинити війну та захоплення території України.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.