В оновленому рейтингу Global Fire Power 2024 Україна зайняла 18 місце.
Про це стало відомо з сайту проєкту.
Автори зазначають, що для визначення позицій вони враховують 60 окремих категорій від кількості військових підрозділів і фінансового стану країни, до матеріально-технічних можливостей та географії. У рейтингу Global Fire Power 2024 Україна опустилася на 3 позиції й посіла 18 місце. Сусідами України є Ізраїль - 17 місце та Німеччина - 19 місце.
Україна має індекс потужності 0,2598 (чим менше, тим краще. 0,0000 вважається ідеальним показником).
"Українська військова міць зміцнюється фінансовою та матеріальною підтримкою західних союзників, зокрема Сполучених Штатів. У лютому 2024 року минає два криваві роки від початку російсько-української війни", - написали автори в огляді України.
Найслабшим місцем України є Військово-морські та Повітряні сили. Україна не має авіаносців, фрегатів, корветів, підводних човнів або есмінців, а флот морських безпілотників у рейтингу не враховують.
Перші 5 найпотужніших армій виглядають так:
США - 0,0699;
Росія - 0,0702;
Китай - 0,0706;
Індія - 0,1023;
Південна Корея - 0,1416.
Але, чи вірити цьому рейтингу, вирішуйте самі, адже методика обчислення, м'яко кажучи, сумнівна.
Як бачите, різниця між США та РФ мінімальна. За два роки війни, РФ втратила багато кораблів, сотні літаків, тисячі танків, гелікоптерів, артилерії, витратила запаси ракет й снарядів, розбиті системи ППО та безліч іншої техніки. Чи враховані ці зміни у рейтингу? Ну й так, 18 армія світу зупинила другу й не дає їй просуватись. Це про що говорить? Abrams - це танк, Т62 теж танк. Але хіба їх можна порівнювати? Те, що Україна немає кораблів, не завадило їй потопити значну частину флоту РФ. Сучасна війна змінює пріоритети в системах озброєння, коли дешеві дрони спокійно нищать танки, САУ та РСЗВ. У США 11 авіаносних груп, а у РФ лише 1 корабель такого класу, який як пам'ятник постійно стоїть на ремонті та гниє. Це хіба можна порівнювати?
Тож, на нашу думку, так собі рейтинг та система обчислення, яка не відображає реального стану речей. Але, його опубліковано, ми вас проінформували.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.