Куленепробивна автоматизована система під кулемети «Шабля» перейшла зі стартапу в реальний проєкт.
Інноваційний пристрій для кулеметників, який завдяки дистанційній роботі зберігає життя та здоров’я бійців, вже законтрактувала держава.
Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 9 січня повідомив у Facebook.
За його словами, масове виробництво турелей «Шабля» стало можливим завдяки кластеру підтримки оборонно-технологічних розробок в Україні Brave1.
«Шабля» - це інновація і приклад зброї сучасної війни. Наша задача, допомагати створювати системи, аби вони швидше доходили до поля бою, швидше застосовувались. Ми отримували зворотний зв’язок і цих інновацій більшало", - написав він.
Нагадаємо, на початку листопада віце-прем'єр Михайло Федоров повідомляв, що успішно пройшов польові випробування комплекс радіоелектронної боротьби для захисту бронетехніки від російських безпілотників Piranha AVD 360, розроблений українською компанією «Піранья-Тех».
Автоматична турель "Шабля" для великокаліберного кулемета являє собою рухому платформу з можливістю установки АГС, ПКТ, ПКМ.
Також на модуль передбачається встановлення відеокамери, тепловізора, далекоміра та іншої оптики. Даний модуль призначений для знищення живої сили та легкої бронетехніки.
Перебуваючи в броньованому автомобілі, або дистанційно координуючи платформою, оператор залишається в безпеці та може вести вогонь по ворожих цілях в різних умовах.
Максимально спрощена й надійна конструкція «Шаблі» передбачає швидкий ремонт та заміну комплектуючих.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.