У Міністерстві оборони швидкими темпами продовжується робота щодо прийняття на озброєння та допуску до експлуатації нових зразків озброєння та військової техніки.
Впродовж першого тижня 2024 року кодифіковано майже півтора десятка нових зразків. Серед них - роботизовані системи, БПЛА, засіб РЕБ, інженерна техніка, модернізована версія ББМ, ПТРК та боєприпаси до них.
Про це повідомив заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Для довідки: Кодифікація надає право укладати угоди з виробником зброї на постачання її у війська. Перед кодифікацією відбувається випробування.
Серед нових роботизованих систем - наземна платформа для дистанційного мінування (з функцією дистанційного самопідриву) та наземний роботизований комплекс (логістичного призначення).
У лінійці безпілотних систем кодифіковано модернізовану версію БПАК «Лелека» та два FPV-дрона різної вантажності Особлива увага виробників «пташок» сфокусована на їх захищеності від ворожих засобів РЕБ. Наразі тривають випробовування електронної компонентної бази для різних модифікацій українських FPV.
Також пройшов кодифікацію напівнавісний мінний трал до бойових броньованих машин на автомобільному шасі. Крім цього, завершено державні випробування та кодифіковано мобільний протитанковий ракетний комплекс «Штурм-СМ» на базі однієї з бойових броньованих машин. До ПТРК розроблено українські ракети з різними типами бойових частин.
Ще в переліку є двомісний квадроцикл з вантажним відділенням та спеціальним тактичним причепом, його загальна вантажність складає близько 800 кг.
За інформацією заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, у 2023 році прийнято на озброєння та допущено до експлуатації у Збройних Силах України понад 200 зразків озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.