Те, що війна має руйнівні наслідки для економічної системи України, цілком зрозуміло, адже відбувається повномасштабний збройний напад, постійно прилітають ракети та дрону, руйнуються цілі міста.
Але, у РФ, ситуація теж стрімко погіршується. Хто б й що не казав, безпрецедентні санкції проти агресора та його величезні витрати на війну, ведуть економіку Росії у прірву. І, якщо Україні допомагає велика кількість країн, зброєю та фінансами, то в агресора все зовсім інакше. Якщо і є союзники, то вони прислідкують лише одну мету - збагатитись на проблемах, які диктатор створив для Росії. Це відбувається в той час, як демократичний світ завдає все нових і нових ударів, по різних галузях економіки окупантів.
Наведемо лише один з прикладів того, як санкції країн демократичного блоку "йдуть на користь РФ", в чому Путін постійно намагається запевнити пересічних росіян.
Громадяни РФ рекордними темпами збільшують борги перед банками. Лише за десять місяців 2023 року загальна заборгованість зросла на 6 трильйонів, до 34,8 трлн. рублів. Це, на хвилинку, понад 378 млрд. доларі.
Просимо звернути увагу, що це офіційна інформація, яка випливає зі статистики Центробанку Росії.
Такий темп, демонструє максимальний приріст за весь час проведення спостережень з 2015 року. Для порівняння, за січень–жовтень 2022 року загальний обсяг позичок збільшився на 1,7 трлн. рублів.
У ЦБ РФ зазначили, що близько 60% приросту заборгованості припали на іпотеку, яка підтримувалась пільговими програмами. Також росіяни активно оформляли незабезпечені позики. Зростання їх видачі виявилося у шість разів вищим, порівняно з 2022-м. Це може бути пов’язано зі слабкою динамікою минулого року, коли за умов невизначеності, росіяни обережно планували великі покупки, а банки значно посилили кредитну політику, уточнили в Банку Росії.
На тлі високої закредитованості та переходу росіян до ощадної моделі поведінки, гарантовано скоротяться витрати домогосподарств, що призведе до зниження темпів економічної активності та об'ємів продажу різноманітних товарів, попереджають аналітики.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.