Сєвєромуйський тунель, й так був вузьким гирлом усього БАМу, який є лише одним з двох маршрутів, які з'єднують Далекий Схід, Китай та КНДР з РФ
У РФ диверсію, таки кваліфікували терактом, а саме, вибух у критично важливому для глобальної логістики Сєвєромуйському тунелі на Байкало-Амурській магістралі. Це сталося 29 листопада близько 17:20 за місцевим часом.
У РФ не змогли замовчати тяжкі наслідки для логістики, попри початкові спроби повідомити про "задимлення у результаті пожежі" в одному з вагонів.
Як повідомляють неофіційні джерела у РФ (Telegram-канал Baza), під час проходження тунелем, був підірваний потяг, який складався з 50 вагонів, серед них було 41 цистерна з дизельним пальним, а ще 3 - з авіаційним керосином.
Після вибуху вдалось витягти лише 14 цистерн, тобто у тунелі залишилось ще 35 вагонів й витягти їх, як зазначено, неможливо, через пошкодження рейок та затоплення тунелю паливом.
До цього також треба додати, що у результаті пожежі, цілком ймовірно, було виведено з ладу систему сигналізації й електрифікації в тунелі. Офіційно в управлінні російських залізничних доріг повідомили, що рух потягів організовано по обхідній ділянці й виконується "з незначним збільшенням часу".
Водночас єдиний обхідний шлях на цій ділянці БАМу, так званий "Чортів міст", який є вузьким гирлом всієї магістралі та заради ліквідації якого, якраз й був збудований 15-км Сєвєромуйський тунель, будівництво якого з перервами тривало 26 років й завершилось лише у 2003 році.
Міст не експлуатувався з того самого часу, але, як зазначалось, підтримувався у робочому стані. Для проходження цієї ділянки, потрібно зменшення швидкості до 20 км/год, обмеження загальної ваги потягу та використання додаткових локомотивів, для підштовхування.
Але, саме на ньому, був підірваний ще один потяг.
Для розуміння проблем, які це спричиняє, пояснимо. Сам по собі Сєвєромуйський тунель, вже був дуже вузьким гирлом всього БАМу. Задекларована пропускна спроможність через тонель (станом на початок 2020 років), складала лише близько 16 млн тонн на рік, а використання обхідного маршруту, ще знижувало цей параметр на порядки.
Тобто, навіть тимчасове припинення функціонування Сєвєромуйського тунелю та взагалі цієї ділянки, вже створює величезні проблеми для логістики.
БАМ є однією з двох залізничних магістралей, що з'єднує Далекий Схід з іншою частиною РФ, а також є частиною логістичних маршрутів до Китаю та, що не менш важливо зараз, з КНДР.
Тому, скоріш за все, саме через інформацію про постачання озброєння до РФ з КНДР й відбулись диверсії.
Слід звернути увагу, що це були надзвичайно вдало сплановані операції, які дійсно завдали великої шкоди планам росіян та їх транспортним можливостям.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.