У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) України викрили схему розкрадання 62 млн. гривень.
В участі в розкраданнях підозрюють голову та заступника служби, яких одразу ж звільнили.
Про викриття схеми повідомили НАБУ та САП 20 листопада.
Правоохоронці зазначають, що наразі в участі у схемі підозрюються шестеро людей:
* голова Держспецзв'язку на момент скоєння злочину;
його заступник;
* гендиректор та співробітник держпідприємства;
* власник групи компаній (організатор схеми) та один його співробітник.
Того ж дня, 20 листопада, Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення голови Держспецзв'язку Юрія Щигола та його заступника Віктора Жору, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За даними правоохоронців, схема розкрадань діяла у службі у 2020-2022 роках. Слідство вважає, що керівництво Держспецзв'язку вступило в змову з бізнесменом, власником групи компаній. В результаті учасники розкрадання привласнили кошти, що виділялися з бюджету на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.
Зокрема, як кажуть у матеріалах слідства, до схеми залучили дві підконтрольні компанії. З цими компаніями держпідприємство "Українські спеціальні системи" (ним управляє Держспецзв'язку) уклало договори на постачання програмного забезпечення та послуг більш ніж на 285 млн. грн.
Сумнівну держзакупівлю заздалегідь засекретили, щоб уникнути відкритих торгів.
За даними слідства, реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею більш ніж 62 млн грн і заволоділи учасники схеми.
У самому Держспецзв'язку заявляють, що надали правоохоронним органам усю необхідну інформацію. Однак у службі зазначили, що всі її закупівлі з 2020 року проводились з дотриманням чинного законодавства.
"Закупівлі у сфері захисту державних реєстрів складні, їхній аналіз вимагає підготовки та розуміння, і Служба готова надавати всі необхідні роз'яснення детективам НАБУ, у будь-якому форматі. Закликаємо утриматися від звинувачень щодо конкретних посадових осіб чи службовців", – заявили у відомстві.
Щиголь також відреагував на пред'явлені звинувачення у соцмережі Facebook, написавши, що доводитиме власну невинність. Проте станом на 17:15 сторінку Щиголя у Facebook вже було закрито, і пост зник із загального доступу.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.