Ситуація в російському суспільстві продовжує розігріватися.
Адміністрація президента РФ провела семінар для представників регіональних виборчкомів та віце-губернаторів із внутрішньої політики. Ним вказали на теми, якими можуть скористатися «закордонні агенти» для дестабілізації ситуації у Росії перед виборами глави держави.
Так, до факторів ризику було віднесено настрої жінок, чиї близькі перебувають на війні в Україні.
У Кремлі вимагали від регіональної влади бути з родичками мобілізованих «в контакті», звертати увагу на озвучені ними проблеми та допомагати їх вирішенню, розповів співрозмовник видання.
За його словами, загалом передвиборча кампанія має нести «психотерапевтичний характер» для росіян, які «втомилися» від війни, тому їх у жодному разі не можна «накручувати».
Владі на місцях слід «заспокоювати» виборців: люди чекають, коли закінчаться бойові дії, тому важливо показати, що їхньому звичайному життю «ніщо не загрожує», а країна має «зрозуміле майбутнє», пояснило джерело.
В одній із регіональних адміністрацій підтвердили, що «робота» з дружинами мобілізованих вийшла на перший план.
Губернаторам постійно нагадують в адміністрації президента про неприпустимість мітингів щодо повернення резервістів з війни в Україні.
«Завдання, за будь-яку ціну попередити зовнішній протест. Умовляти, обіцяти, платити. Що завгодно, аби це не вийшло в публічну площину, у будь-якій кількості, навіть 50 осіб», - зазначило джерело.
За останні кілька тижнів родички мобілізованих у великих містах Росії намагалися провести акції з вимогою повернення та ротації резервістів.
Заявки на мітинги були подані в Москві, Санкт-Петербурзі, Новосибірську, Красноярську та Челябінську, проте скрізь влада відмовилася їх узгодити, пославшись на «ковідні» обмеження.
Після цього в Москві жінки таки прийшли з плакатами «Мобілізованим пора додому» та «Немає безстрокової мобілізації» на мітинг КПРФ, присвячений роковинам Жовтневої революції.
За кілька хвилин їх оточила поліція з вимогою швидше припинити акцію, проте до затримань справа не дійшла.
У Красноярську помічниця місцевого депутата від «Єдиної Росії» захопила чат у Telegram, де спілкувалися дружини мобілізованих мешканців регіону та обговорювався можливий мітинг. Вона видалила всіх, хто виступав за проведення акції, а згодом деяким колишнім учасницям розмови почали дзвонити з правоохоронних органів.
У Новосибірську влада відмовилася погодити мітинг, проте погодилася на закриту зустріч із родичами мобілізованих.
Після заходу, заступник голови уряду Новосибірської області Андрій Клюзов прозвітував про «змістовну розмову». Самі організатори підбивати підсумки відмовилися, а лише заявили, що «почалася конструктивна індивідуальна робота з кожної ситуації».
Родичі мобілізованих почали масово вимагати їхнього повернення додому у вересні, майже через рік після указу президента Володимира Путіна про заклик резервістів на війну в Україні. Тоді, за даними глави Міноборони Сергія Шойгу, на фронт забрали понад 300 тисяч людей.
У відповідь на ці вимоги, голова комітету Держдуми з оборони Андрій Картаполов заявив, що мобілізовані не залишать зону бойових дій до закінчення війни й жодної ротації для них не передбачено.
Єдине, на що вони можуть розраховувати - це відпустка після шести місяців служби.
Слід звернути увагу, що прихована мобілізація у РФ активно триває вже досить довго. Для цього використовуються різні варіанти примусу до служби, адже обіцяна велика зарплатня, вже не дає потрібного результату. Шалені втрати РФ у війні в Україні, лише підігрівають протестні настрої у російському суспільстві, але владі поки вдається збивати цю хвилю та утримувати ситуацію на контролі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.