Українська розвідка повідомила, що Росія розмістила понад 800 ракет на кримському півострові для енергетичного терору України взимку.
Під час пресконференції голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький окреслив, чи готова Україна до ворожих атак по енергетичній інфраструктурі.
За його словами, в Україні готувались в різних аспектах, а саме покращили інженерний захист. Крім того, нині сили протиповітряної оборони країни набагато краще оснащені та щільність ППО вища ніж на початку минулого зимового періоду.
"Звісно ризик існує, адже 800 ракет – це великий ресурс для того, щоб щось пошкодити в енергосистемі. Але точно не треба панікувати", - зазначив голова правління.
Яки зазначив Кудрицький, електростанції та обленерго всі мають дуже чіткі протоколи дій, при, умовно кажучи, прильоті на підстанцію X або електростанцію Y. Ці протоколи дії були напрацьовані ще торік, натомість вони тепер оновлені. За оцінкою голови правління НЕК "Укренерго", "організаційно, ми дуже добре готові".
"Енергосистема України витримає будь-які атаки з боку ворога і в весну увійдемо з робочою енергосистемою. Думаю, що всі будемо зі світлом", – заявив Кудрицький.
На думку очільника "Укренерго", енергосистема України взимку виживе, хоча можуть виникнути певні проблеми.
Він зазначив, що попри те, що головні енергетичні установи готові до майбутніх атак, українці також підготовлені, тому що мають генератори, зарядні станції, павербанки та знають, як діяти в ситуації тимчасового вимкнення світла.
Нагадаємо, що про 800 ракет заявила керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.
"Ми говорили про те, що спираємось на дані Головного управління розвідки. Знаємо, що на Кримському півострові у ворога розгорнуто потужний хаб військового ресурсу, зокрема, ракети типу "Калібр" якраз там зосереджені, ракети типу "Онікс" також запускаються з Кримського півострову. Потенціал ворог накопичує - це очевидно", - зазначила Наталя Гуменюк.
За словами речниці, ракети повітряного базування розосереджені у місцях, де з легкістю можна буде їх завантажувати у літаки.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.