Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про використання військовими ЗСУ наземного робота SIRKO.
За словами Федорова, українська розробка вже активно працює на фронті та приносить успіхи.
"UGV Sirko-S1 можна використовувати, щоб безпечно доставити боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки. Її максимально корисна вага до 200 кг. Розробка вже показала успішні результати в бойових умовах та має позитивні відгуки від військових. У планах розробників, ще обладнати роботу бойовою туреллю або встановити модулі для розмінування й мінування території», - наголосив Федоров.
За словами розробників, Sirko-S оснащений оптичною камерою, тепловізором, системою виявлення перешкод та вантажним відсіком.
Спеціальні гумові колеса та вбудовані механізми забезпечують стійку їзду по бездоріжжю. Автори бойового робота, розробники української компанії з Харкова Skylab.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня Михайло Федоров розповів про новий унікальний винахід українських розробників, дрон-розміновувач ST1. За словами Федорова, у середньому ST1 працює в 4 рази швидше за людину.
ST1 - це автономний дрон для пошуку мін. Він забезпечений котушкою індуктивністю та сенсорами, які дають можливість облітати перешкоди на низькій висоті. Також на борту є потужний мікрокомп'ютер, який обробляє дані та передає їх саперам у режимі реального часу.
Процес розробки, створення та використання різноманітних дронів в Україні, активно триває та набирає обертів.
Вже навіть західні експерти вражені дешевими надводними дронами ЗСУ, які перероблені зі звичайних водяних скутерів та успішно вражають потужні російські військові кораблі. Вартість таких систем складає приблизно 250 тис. дол., в той час, як їх цілі коштують десятки млн. дол. Українські дрони вже є у повітрі, на землі та в морі, вони постійно модифікуються та вдосконалюються, після отримання реального бойового досвіду. З'являються нові корисні функції та покращуються технічні характеристики, шляхом аналізу даних та впровадження нових підходів. Тож, якщо таку динаміку буде збережено, то українські безпілотні системи ставатимуть все більшою проблемою для окупантів, а українська армія зможе зберігати більше життів своїх людей, адже оператори дронів, виконуючи важливі місії, як правило, працюють віддалено та у більш-менш безпечному місці.
Ми в соціальних мережах:
Facebook - https://www.facebook.com/UkraineOnline
telegram - https://t.me/ukronline
X (Twitter) - https://twitter.com/OnlineUkraine
YouTube - https://www.youtube.com/@UkrInfo
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.