Щоб вийти з глухого кута, потрібно створити принципово нові технології, заявив головнокомандувач Збройних сил України.
Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний пояснив, що в поточній війні, швидше за все, прориву захисту військових Росії не буде, а відповідно лінія фронту істотно не зміниться.
В інтерв'ю The Economist Залужний наголосив, що для перемоги України потрібна принципово нова технологія, бо зараз ситуація на фронті зайшла у глухий кут.
"Як і у Першу світову війну, ми досягли рівня розвитку технологій, який ставить нас (Україну та Росію) у безвихідь. Простий факт полягає в тому, що бачимо все, що робить ворог, а вони бачать все, що ми робимо. Щоб вийти з цього глухого кута, нам потрібно винайти щось принципово нове. Як колись китайці винайшли порох", – сказав генерал.
У цьому інтерв'ю Залужний також заявив, що війна в Україні переходить у нову фазу, перетворюючись на позиційну на виснаження, що грає на руку РФ.
Генерал назвав фактори, які дозволять Україні здобути перевагу. За його словами, для зміни характеру конфлікту у бік маневрової війни, Україні необхідно інвестувати в цілу низку технологій та можливостей – від повітряної потужності та радіоелектронної боротьби до контрбатарейних систем та мінно-підривної техніки.
Літаки F-16 можуть виявитися менш ефективними, ніж очікувалося, через зміцнену російську протиповітряну оборону, зауважив Залужний.
Він відзначив, що західні союзники обережно постачали Україні свої новітні технології та зброю, проте затримка в постачанні ракетних комплексів і танків дозволила російській армії зміцнити свою оборону після прориву в Харківській і Херсонській областях наприкінці 2022 року. Також, за словами генерала, російська версія ракетної системи С-400 може досягати меж міста Дніпро, що робить літаки F-16 менш корисними.
Держави НАТО збільшують потужності виробництва озброєння та боєприпасів, зокрема для допомоги України. Однак для розгортання масштабного виробництва необхідно щонайменше рік, додав Головнокомандувач ЗСУ.
За словами Залужного, західні партнери надають Україні велику матеріально-технічну допомогу, однак, зважаючи на збільшення інтенсивності середньодобових витрат ракет і боєприпасів, накопичувати зброю у потрібних обсягах не вдається.
Держави-партнери та члени блоку НАТО на цей час різко збільшують потужності виробництва озброєння та боєприпасів до нього, але цей процес є досить тривалим.
У будь-якій іншій країні, такі втрати у живій силі, вже зупинили б війну, але Росія продовжує агресію, адже людське життя для Путіна, немає жодної цінності.
Залужний це назвав своєю помилкою.
"Це була моя помилка. Росія втратила величезну кількість людей убитими. У будь-якій іншій країні, такі втрати зупинили б війну", – наголосив головнокомандувач ЗСУ.
Україна вже била по Криму ракетами ATACMS.
За словами Залужного, перші удари далекобійними американськими ракетами по позиціях росіян на тимчасово окупованому півострові було завдано 30 жовтня. Главком ЗСУ переконаний, що Крим залишається «найвразливішим місцем» Путіна.
«Це стрижень його проєкту відновлення імперії, його легітимність ґрунтується на поверненні його до Росії», - сказав Залужний.
Коментуючи удари Сил оборони по півострову, генерал сказав, що росіяни повинні знати, що Крим є частиною України й війна "дістає" й туди.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.