Спроба Росії створити "газовий хаб" у Туреччині для заміни втрачених продажів блакитного палива до Європи, зіткнулася із проблемами.
Про це повідомив Reuters із посиланням на два джерела, знайомі з проєктом.
Путін запропонував ідею у жовтні 2022 року, невдовзі після того, як вибухи пошкодили газопровід "Північний потік", що з'єднує Росію з Німеччиною через Балтійське море. Джерело, знайоме з ситуацією, повідомило, що реалізація проєкту газового хаба була відкладена у зв'язку зі сваркою між Москвою та Анкарою через контроль над ним.
"Є управлінські проблеми, вони борються за те, хто має керувати хабом", - повідомило джерело на умовах анонімності.
Інше джерело, близьке до "Газпрома", також визнало, що існує "проблема" у питаннях управління.
За даними Reuters, Росія розглядає цей хаб як спосіб перенаправити свій експорт газу зараз, коли європейські країни різко скоротили закупівлю. Вона сподівається продавати частину газу через Туреччину країнам, які не захочуть купувати його напряму у Росії.
"Деякі західні столиці стурбовані тим, що будь-який турецький газовий хаб, що містить російський газ, може дозволити Москві маскувати експорт, на який накладено санкції Заходу через війну в Україні", - пише Reuters.
У липні Путін заявив, що "газовий хаб" все ще перебуває на порядку денному, і Росія хоче створити електронну платформу для продажу газу в Туреччині. На зустрічі з Ердоганом 4 вересня він заявив, що хаб — це складний проєкт, для реалізації якого потрібен час. Водночас ще у лютому цього року речник Путіна Дмитро Пєсков заявляв, що реалізація цього плану може бути відкладена через руйнівний землетрус, що стався на південному сході Туреччини та Сирії.
У адміністрації президента Франції Еммануеля Макрона назвали безглуздою пропозицію Путіна президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану щодо будівництва "газового хаба" біля кордонів ЄС.
Нагадаємо, що Україна не вестиме перемовини з Росією щодо продовження контракту на транзит газу до Європи. Дія угоди закінчується наступного року.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.