Міністерство фінансів США і Держдепартамент оголосили про нові масштабні санкції проти представників російської еліти, фінансового й промислового секторів РФ, спрямовані на послаблення спроможності РФ вести війну.
Про це йдеться в офіційному повідомленні відомства, передає Укрінфо.
«Сьогодні Офіс контролю за іноземними активами Мінфіну США запроваджує близько 100 позицій із санкціями проти представників російської еліти, а також промислової бази РФ, фінансових установ та постачальників технологій», - зазначається в повідомленні.
Державний департамент США також оголосив про запровадження персональних санкцій проти більш як 70 осіб. Обмеження введені в рамках зусиль Сполучених Штатів, спрямованих на те, щоби підірвати спроможність РФ вести війну проти України.
«США продовжують докладати зусиль, аби уразити ланцюги військового постачання РФ, а також позбавити Путіна доступу до обладнання, технологій і послуг, необхідних йому для ведення варварської війни проти України», - заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.
За її словами, нові санкції стали чітким сигналом для фізичних осіб, компаній та організацій, які отримують прибутки від війни, що вони також притягатимуться до відповідальності за свої дії.
Зокрема, у санкційному списку опинилися російський олігарх Андрій Бокарьов, його дружина Ольга Сировацька та підприємство олігарха «Трансмашхолдинг», яке виробляє рухомий склад. Санкції введені й проти поплічників Бокарьова, які очолюють великі підприємства, а також заступника міністра оборони РФ Олексія Криворучка.
Серед підприємств до «чорному списку» внесені ВАТ «Союз» (виробляє двигуни для крилатих ракет та військово-транспортних літаків), Балашихінський ливарно-механічний завод (виробник авіатехніки); авіазавод «Агат» та інші підприємства галузі. Ще у списках є "АвтоВАЗ", "Москвич", Росавтодор, НВО "Сатурн", банк "Ак Барс" та інші.
Під санкції також потрапили 150 іноземних юросіб та фізосіб у зв'язку з їхньою передбачуваною участю у передачі Росії американських технологій.
У чорних списках опинилися фінські компанії Siberica та Luminor, а також члени їхнього керівництва, які є громадянами Франції та Естонії. США вважають, що вони експортували російським компаніям, камери для безпілотників, оптичні фільтри, літієві батареї та іншу електроніку.
Під санкціями опинилися кілька гірничодобувних компаній, пов'язаних із діяльністю в Арктиці.
Серед них - "Янська гірська компанія", "Таймирські ресурси", "Таймирська гірська компанія", "Сибірська вугільна компанія", "Редметконцентрат", "Північна алмазна компанія", "АГД Даймондс" та інші.
Раніше джерело Associated Press повідомляло, що однією з цілей нового санкційного пакета також є зупинка розвитку російського енергетичного сектора.
Паралельно введені обмеження проти російських компаній, пов’язаних з електронікою й технологіями, які працювали на військово-промислову базу РФ. Написане вище - це ще далеко не повний перелік компаній, підприємств та фізичних осіб.
Крім того, санкції запроваджені проти двох компаній, розташованих у Туреччині, які допомагали переправляти в Росію товари подвійного призначення для виробництва безпілотників, крилатих ракет та іншої бойової техніки.
Сполучені Штати заявили про готовність запровадити нові санкції в разі реалізації Росією і Північною Кореєю проєктів військового співробітництва й передачі зброї.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.