Вірменія повністю ратифікує Римський статут Міжнародного карного суду.
Про це під час урядової години у Національних Зборах сказав прем'єр-міністр Нікол Пашинян.
"Уряд направив Римський статут до Національних Зборів, і відповідно до моєї позиції та позиції нашої фракції він буде повністю ратифікований. Це ніяк не пов'язано із відносинами Вірменія-Росія, це стосується питань безпеки Вірменії", - сказав Пашинян.
Раніше Конституційний суд Вірменії визнав такими, що відповідають Конституції зобов'язання, передбачені Римським статутом Міжнародного кримінального суду, підписаним 17 липня 1998 року. 2022 року уряд звернувся з цього приводу до Конституційного суду Вірменії. Пізніше виконавча влада направила Римський статут Міжнародного кримінального суду до Національних Зборів для ратифікації.
Уряд Вірменії знову повернувся до питання визнання Римського статуту, оскільки, згідно з обґрунтуванням цього проєкту, у цьому кроці він бачить можливість притягти Азербайджан до відповідальності.
Слід звернути увагу, що такі дії, дуже нервово сприйняли у російському МЗС, через ордер Міжнародного суду на арешт Путіна. Там вже неодноразово робили заяви з цього приводу. Крім того, нещодавно стартували спільні навчання Вірменії та США. Пашинян заявляв, що співпрацювати лише з РФ у питаннях безпеки, було помилкою. І на останок, у ЗМІ була інформація про те, що Москва готувала переворот у цій країні за допомогою найманців ПВК "Вагнер", після чого було звільнено начальника державної охорони. Це далеко не повний перелік рішень та подій, які кажуть про те, що не все так добре між РФ та Вірменією. Не краще відносини у Москви й з Азербайджаном.
Дві країни конфліктують між собою через Нагірний Карабах, Але, схоже на те, що й перші, і другі, однаково негативно оцінюють дії Кремля. Азербайджан до цього відправляв допомогу Україні, а потім місцеве МЗС зробило заяву, яка ще більше роздратувала росіян. Вірменія лише декілька днів тому теж зважилась на такий крок, відправила в Україну гаджети для дистанційного навчання дітей, через що у МЗС РФ була справжня істерика.
Як будуть розвиватись події далі, побачимо вже найближчим часом. Але, необхідно розуміти, що ратифікувавши Римський статут, Вірменія візьме на себе зобов'язання заарештувати Путіна, якщо він туди приїде.
Країнам заходу, мабуть, потрібно приділити більшу увагу цьому регіону та допомогти врегулювати давній конфлікт між Вірменією та Азербайджаном, активніше працювати з обома країнами, щоб за свою позицію, вони не залишились сам на сам із Росією. Якщо Азербайджан має значну підтримку Туреччини, то у Вірменії такого потужного союзника немає. Раніше у цій ролі виступала Росія. Але, схоже, тепер все інакше.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.