Росіяни перевели четвертий енергоблок Запорізької АЕС у режим "гарячої зупинки", що суперечить правилам.
Як йдеться в повідомленні "Енергоатому", подібні дії є грубим порушенням вимог ліцензії з експлуатації цієї ядерної установки, оскільки зараз вона має бути переведена в стан "холодної зупинки".
"Це свідоме та навмисне порушення норм українського та міжнародного законодавства. На російських загарбників чекає невідворотне покарання", - зазначив голова "Енергоатому" Петро Котін.
Як відомо, "холодна зупинка" - це режим, при якому припиняється ядерна реакція, а реактор (якщо він підключений до електроживлення) може залишатися довго заглушеним при низькому тиску та низькій температурі води, що охолоджує.
Своєю чергою "гаряча зупинка" - це режим, при якому гаряча вода, що утворюється під час роботи станції, йде на обігрів будинків. Вода нагрівається від непрацюючого реактора.
Оскільки через знищення Каховської ГЕС водосховище практично зникло, то це створило ризик виникнення браку води для охолодження реакторів, а значить і виникнення аварії та порушення радіаційної безпеки.
Але й це ще не все! Російські загарбники розкидали протипіхотні міни на периферії та майданчиках Запорізької атомної електростанції.
Їх виявили експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, йдеться у звіті МАГАТЕ.
Міни встановлені в буферній зоні між внутрішнім і зовнішнім загородженням по периметру об'єкта. Експерти повідомили, що вони перебували в зоні обмеженого доступу, куди не має змоги потрапити обслуговуючий персонал станції.
"Нам було відомо про попереднє розміщення мін поза периметром майданчика, а також у певних місцях всередині. Наша команда обговорила це із працівниками, і їм сказали, що це військове рішення, і воно знаходиться в зоні, яка контролюється військовими", - заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Він додав, що наявність такої вибухівки на майданчику ЗАЕС суперечить стандартам безпеки Міжнародного агентства з атомної енергії та інструкціям з ядерної безпеки. Також, це створює додатковий психологічний тиск на персонал станції.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.