Напівпровідники американського виробництва на суму 53,6 млн дол. були відправлені до Росії через Мальдіви, попри заборону США.
Видання Nikkei розповіло, як країна в Індійському океані перетворилася на транзитний пункт для агресора.
За інформацією журналістів, постачання напівпровідників зросли у травні 2022 року, коли російський «Аерофлот» відновив польоти між столицею Мальдівських островів та Москвою. До цього вони були припинені через вторгнення в Україну.
Для розуміння масштабів: 20% всього мальдівського експорту - це постачання мікросхем саме до РФ.
Чіпи відправляли 14 експортерів. Жодна з цих компаній не базується на Мальдівах, ринку напівпровідників тут немає. Але, наприклад, компанія Mykines Corp, зі штаб-квартирою в Лондоні, переправила до РФ електронне обладнання на 1,2 млн. дол.
За офіційними даними мальдівської митниці, у 2022 році в Росію реекспортовано напівпровідників на 10 дол. (не мільйонів, не тисяч, а просто на десять). При цьому дані про перевалку «не включені до експортної статистики».
Ключовим елементом є експедитори, які пов’язують вантажовідправників та перевізників, виконують митні процедури від їхнього імені та не включають в переліки заборонене обладнання. Налагоджена досить складна махінація.
Але, в США вже викрили цю схему та обурилися роллю експедиторів на Мальдівах, які фактично організували бізнес, шляхом допомоги агресору оминати антиросійські санкції заходу.
Міністерство торгівлі звинуватило компанію Intermodal Maldives у допомозі експорту деталей літаків та порушенні обмежень США. За це буде гарантована відповідальність. Тож, на Мальдіви тепер чекають неприємні новини.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.