Росію захльостує хвиля диверсій. З початку 2023 року на території РФ і тимчасово окупованого Криму, зафіксовано понад 70 випадків навмисних руйнувань або виведення з ладу об’єктів інфраструктури, яку використовують у військових цілях.
Різко кількість диверсій зросла в травні. Цей факт виводить з рівноваги росіян. Сьогодні громадяни країни-агресора почали усвідомлювати, що війна прийшла в їхній дім, а спецслужби Російської Федерації виявилися абсолютно безпорадними.
У ніч на 8 липня невідомі підпалили дві релейні шафи та одну батарейну поблизу станції Балакиреве. Унаслідок підпалу обладнання повністю згоріло. Водночас релейну шафу було підпалено і в Кіровській області на перегоні Кіров - Красносільський. Вона також вигоріла повністю.
У перших числах травня в Брянській області сталися два підриви залізничних колій. З рейок зійшли два вантажні склади. Вони, крім нафтопродуктів і будматеріалів, перевозили хімічні компоненти, які використовуються у військових цілях.
Диверсій, унаслідок яких виходить з ладу різне обладнання, у Росії стає дедалі більше. Невідомі підривають залізничні колії, опори лінії електропередачі, горять військкомати.
На території авіазаводу Чкалова в Новосибірську, в середині травня, стався підпал законсервованого бомбардувальника Су-24. У Росії активно розвиваються партизанські рухи, і спецслужбам не завжди вдається знайти винних у скоєнні диверсій та щоб їм запобігати.
Безсилий Кремль виявився і перед російськими добровольчими формуваннями, які воюють на боці України. Вони неодноразово безперешкодно змогли перетнути кордон у Бєлгородській області та створити там нові проблеми.
"Уже досить бути жертовними баранами та мовчазними співучасниками путінських злочинів. Чи не час стати героями, і самим узяти долю батьківщини у свої руки? Може варто поборотися за світле майбутнє для себе і своїх дітей?", - заявив учасник легіону "Свобода Росії" з позивним "Цезар".
Але максимально свою безпорадність російські силовики продемонстрували 24 червня, коли засновник ПВК "Вагнер" Євген-Пригожин зі своїми найманцями почав заколот.
"Під контролем військові об’єкти Ростова, зокрема аеродром. Начальник генерального штабу втік звідси, щойно дізнався, що ми підходимо до будівлі", - під час бунту повідомляв Пригожин.
"Вагнерівці", не зустрічаючи опору, пройшли сотні кілометрів у напрямку до Москви. Найважливіше в тому, що трапилося, вважають військові аналітики, полягає в тому, що заколот не був придушений.
Він просто закінчився і продемонстрував паніку, бездіяльність армії, спецслужб і безкарність заколотників. А також показав відсутність підтримки Путіна серед населення та еліт, вважає російський історик Андрій Зубов.
"Ми зараз стоїмо перед можливістю третього "смутного часу", який, цілком очевидно, вже почався з заколотом Пригожина. І які плоди пожне цей "смутний час", ми не знаємо. Але ясно, що вони будуть більшими, ніж під час громадянської війни столітньої давності", - сказав в інтерв’ю “Настоящему времени” Зубов.
Лінія фронту поступово переміщується на територію Росії. Разом з цим падає і рівень підтримки війни серед росіян, вважають військові аналітики. Усе це призводить до того, що у РФ посилюються протестні настрої.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.