Українські військові продовжують вести контрнаступ, звільняючи територію своєї країни.
Західні аналітики сходяться на думці, що ЗСУ використовують стратегію не стрімкого просування, а виснаження сил ворога.
Відповідну думку озвучили оглядачі з Інституту з вивчення війни. Вони зазначили, що українські сили, схоже, "зосереджені на створенні асиметричного градієнта втрат".
Відповідна стратегія, кажуть експерти, зберігає життя захисників, шляхом повільного відвойовування територій. Водночас це виснажує як живу силу росіян, так і військову техніку.
У звіті послалися за слова секретаря РНБО Олексія Данілова. Він 4 липня зазначив, що ЗСУ виконують своє основне завдання: знищують окупантів, їхню техніку, паливні склади, артилерію та засоби ППО. За його словами, "війна на знищення дорівнює війні на кілометри".
Власне, правильність дій ЗСУ підтверджує й голова Військового комітету НАТО адмірал Боб Бауер.
Він 3 липня заявив, що ЗСУ вибрали правильну стратегію обережних дій і уникнення значних втрат під час контрнаступу. Він визнав, що його просування непросте, адже ворог замінував території та наставив інших перешкод на глибині до 30 кілометрів. Саме тому ніхто не повинен критикувати українців за те, що просування відбувається повільно. Сили оборони рухають обережно, але впевнено, завдаючи ворогу максимальних втрат та зберігаючи життя своїх солдатів.
В Інституті також нагадали попередні контрнаступальні операції.
До прикладу, на Херсонщині, з серпня по листопад 2022 року наші захисники вели обмежені наземні атаки та кампанії з перекриття російських районів концентрації. І за результатами цього, їм вдалося вибити ворога з правого берега у середині листопада.
Укладачі звіту підкреслили, що нинішній контрнаступ ЗСУ "менш драматичний і стрімкий".
Принаймні якщо порівнювати зі звільненням Харківщини. Водночас він більш успішний, аніж невдалий зимовий наступ росіян. Оглядачі додали, що за темпами та початковим прогресом, операції нагадують "повільніший, але в результаті успішний Херсонський контрнаступ".
Коментарів 1
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.